zpět

Mercedes-Benz SLR McLaren od Brabuse!

Pokud vám stojí v garáži Mercedes Benz SLR a vy máte pocit, že by to chtělo něco extravagantnějšího, tak právě pro vás představil BRABUS nový Mercedes-Benz SLR McLaren.
14.03.2005, nové modely

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -

Pokud vám stojí v garáži Mercedes Benz SLR a vy máte pocit, že by to chtělo něco extravagantnějšího, tak právě pro vás představil BRABUS nový Mercedes-Benz SLR McLaren.

Německý tuner svou práci nešidí a tak SLR patřilo k jedné z hvězd Ženevského autosalonu. A co že si pro nás němečtí specialisté, kteří zastávají krédo „jen to nejlepší je dost dobré“, připravili za lahůdky?

Je jich hodně. Kterou však pocítíte nejvíce – v podobě rychlejší akcelerace a vyšší maximální rychlosti – je vylepšené chlazení paliva, speciální vačkové hřídele a závodní výfukový systém. To vše zvyšuje výkon „standardního“ přeplňovaného 5.4 litru, jímž se všechna sériová SLR pyšní, na ohromujících 660 koňských plnokrevníků.

Pokud si ho pořídíte, tak se pro vás BRABUS SLR stane malou soukromou raketou. Z nuly na sto vás vystřelí za 3,6 sekundy a pokud byste déle nesundali svoji těžkou nohu z plynového pedálu, zastavila by se ručička tachometru až u závratných 340 Km/hod! Nemusíme snad zdůrazňovat, že to je rychlost, kterou nedosahují leckterá Ferrari. Jedinou drobnou chybičkou je snad jen to, že výfukový systém není certifikován pro běžný silniční provoz. To by vás však nemuselo trápit, protože pokud by vás při BRABUSOVĚ maximálce chytila policie (což by sotva zvládla i s tím nejlepším co má – Fordem Mondeo ST 220), tak si buďte jisti že o řidičák přijdete tak jako tak.

Aby bylo při tak vysokých rychlostech zabráněno „vzletu“ vašeho miláčka, vyvinul BRABUS nový přední spoiler. Ten je vyroben z karbonových vláken a tím výrazně snižuje váhu na přední nápravě. V neposlední řadě též dává této plechovo-karbonové „bestii“, jíž beze sporu BRABUS SLR je, vzezření agresivního dravce. Až s ním pojedete třeba po Praze, buďte si téměř jisti, že nejeden „místní“ tuner se svou vyleštěnou Škodou 120 uroní alespoň jednu slzičku závisti.

BRABUS SLR je hodně emotivní vůz. Zároveň hodně elegantní. Šarm mu dodávají 20-ti palcové vícepaprskové disky z lehkých slitin, které si BRABUS pro tuto příležitost vyrobil sám. Jmenují se Monoblock VI a obout je můžete dvěma druhy nízkoprofilových pneumatik 255/30 ZR respektive 305/25 ZR. Ty nejenže dobře vypadají, ale také zaručují autu lepší jízdní vlastnosti.

Úpravám pochopitelně neunikl ani interiér. Ten je z jemné kůže v exkluzivní a racingově vypadající černo červené kombinaci. Volant je též vyroben BRABUSem. Ergonomicky tvarovaná obroučka zaručuje, že vám ani opocená ruka z volantu nesklouzne, navíc je volant ve spodní části zploštělý. To umožňuje snazší nastupování a vystupování z automobilu. Navrchu se pak skví tlačítka pro manuální řazení jinak automatické převodovky.

Přístrojová deska, středový panel a boční panely dveří jsou též z karbonu.

Jestliže se vám po této zprávě začaly na upravené SLR sbíhat sliny, vyndejte z kasičky 600 000 EUR a BRABUS vám bude beze všeho říkat pane. Milé je i to, že v ceně je zahrnuta letecká doprava do jakéhokoliv místa na světě. A to se opravdu vyplatí.

Text: Radim Letovský

Motor

5,4 l turbo (660 k)

 
Zrychlení z 0 na 100 km/h

3,6 s

 
Maximální rychlost

340 km/h

 
Pneumatiky

255/30 ZR (305/25 ZR

 
Cena

600 000 Euro

 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Toyota RAV4 XA3 - jistota, bezpečí, spolehlivost

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.