0
zpět

Mercedes-Benz CL

Nová generace Mercedesu třídy S se kvapem blíží a s jejím příchodem můžeme očekávat i nástupce velkého kupé CL, které z řady S vychází. První „tajné“ snímky tohoto „pětimetrového elegána“ už jsou na světě.
05.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Nová generace Mercedesu třídy S se kvapem blíží a s jejím příchodem můžeme očekávat i nástupce velkého kupé CL, které z řady S vychází. První „tajné“ snímky tohoto „pětimetrového elegána“ už jsou na světě.

Současná generace kupé CL vyjela v roce 1999, nedlouho po představení aktuální řady S. Ta se brzy dočká své nástupkyně a její první špionážní fotografie jsme vám nedávno přinesli. Řada S se dočká odhalení nové generace už na podzim ve Frankfurtu, odvozené kupé CL strhne pozornost na svoji stranu příští rok na jaře v Ženevě. Tvarová příbuznost obou modelů je z „tajných“ fotografií jasně zřetelná, především u zádě. Charakteristická dvojice předních kulatých světlometů vezme u nové generace kupé CL za své a v souladu se současnými trendy nástupce povyroste. Současné rozměry jsou v milimetrech 4993/2104/1398 (d/š/v).

TIP: Spy info - Nový Mercedes-Benz S

Tvarová příbuznost nové řady S a CL je patrná hlavně na zádi..

 
 

Nejméně výkonným motorem pro řadu CL je v současnosti vidlicový osmiválec 5,0 l o výkonu 225 kW u verze CL 500, který bude nahrazen novým motorem V8 5,5 l o výkonu 285 kW. Specifikace CL 600 zůstane osazena dvanáctiválcem V12 s dvojitým přeplňováním a výkonem 368 kW. Nejvýkonnější varianta, CL 65 AMG, se bude spoléhat opět na služby vidlicového dvanáctiválce 6,0 l o výkonu 450 kW a max. točivém momentu 1000 Nm. Model CL 55 AMG (367 kW) bude nahrazen verzí CL 63 AMG (394 kW) a vyskytují se také spekulace, že se pod kapotou objeví i dieselový agregát.

Ve fotogalerii najdete kromě snímků nové generace řady CL i nejnovější „tajné“ fotografie chystané nástupkyně S-kové řady.

Porovnání nastupující generace řady CL se vzhledem současného modelu..

 
 
 
 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 05.05.2005 10:04
Klasická elegance Mercedesu s "letadlovým" motorem :) facelift bude určitě dobrý, jen to chce strhnout ty nálepky. Spíš mně zajímá tvar předníích lamp. Jinak ze zadu se mi líbí to usazení brzdového světla!
meda, 05.05.2005 11:56
no na predek sem taky zvedavy. Ty zade ted vypadaji jako u Maybachu, zase klasicke priblizovani nizsich modelu k vlajkove lodi..

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.