zpět

Mazda bude konkurovat BMW X5!

Mazda potvrdila, že připravuje sportovně laděné SUV velikosti BMW X5, kteté bude vycházet z konceptu MX Crossport. Do prodeje se dostane během příštího roku pok názvem CX - 7.
27.05.2005, nové modely

hodnocení článku: 3.0 z 5 (60%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
+15

Mazda potvrdila, že připravuje sportovně laděné SUV velikosti BMW X5, kteté bude vycházet z konceptu MX Crossport. Do prodeje se dostane během příštího roku pok názvem CX - 7.

Koncept MX Crossport naznačuje tvary nového SUV CX - 7.
Koncept Crossport se poprvé ukázal veřejnosti letos v lednu na detroitské auto show. Během následného putování po výstavách vzbuzoval kladné ohlasy, a tak se Mazda rozhodla uvézt nový model do sériové produkce. Stejně jako jiná japonská novinka této kategorie, Nissan Murano, bude CX - 7 stavěný hlavně na silnice. Samozřejmě ale nebude chybět pohon 4x4 a vyšší světlá výška. Nová Mazda by se tedy neměla ztratit ani v lehkém terénu. Podle šéfa Mazdy Jima O´Sullivana bude mít CX - 7 i "duši sportovního vozu", což ostatně napovídá už design konceptu Crossport, jehož přední část připomíná Mazdu 6. Britský WhatCar očekává cenu zhruba 25 000 liber (1 100 000 Kč).

TIP: TEST: Mazda 3 MCD - naftový atlet

Mazda velikosti BMW X5 se začne prodávat během příštího roku.
CX - 7 není jedinou připravovanou novinkou Mazdy. V kategorii SUV se pracuje ještě na menším autě velikosti Land Roveru Freelander, které také ponese nové označení CX. Toho se ale dočkáme až v roce 2007. Joe Bakaj, šéf výroby Mazdy, ještě redaktorům WhatCaru prozradil, že se plánuje rozšíření nabídky sportovních vozů s Wankelovými motory (motor s rotačními písty, momentálně se používá v jediném sériovém autě - Mazdě RX - 8). Jedním z nich by měl být i dvoumístný nástupce Mazdy RX - 7 s výkonem přes 230 koní a cenou okolo jednoho milionu korun.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 27.05.2005 13:18
vypadá výborně! ty kola jsou uplně SUPER!!!
anonym, 27.05.2005 13:25
jo, uz aby to vyjelo! vzhled je paradni, doufam ze se seriova verze nebude moc lisit, to by byla skoda:) no nic, zacinam setrit..
Dalis, 27.05.2005 15:18
je tak, s takovým designem strčí většinu evropských SUVéček do kapsy, mazda jede...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?