zpět

Mazda 3 MPS - nejrychlejší hatchback přichází

První informace o tom, že Mazda připravuje rivala pro Astru OPC a Golf GTI, jsme přenesli nedávno. Nová nabroušená Mazda už se stala i úlovkem pohotových fotografů.
23.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

První informace o tom, že Mazda připravuje rivala pro Astru OPC a Golf GTI, jsme přenesli nedávno. Nová nabroušená Mazda už se stala i úlovkem pohotových fotografů.

Sportovní verze Mazdy 3 ponese tradiční označení MPS (Mazda Performance Series) a díky přeplňovanému čtyřválci 2,3 litru z Mazdy 6 MPS asi konkurenci řádně prožene. Docela dobře by totiž mohla mít výkon přes 250 koní, i když pro menší Trojku bude výkon pravděpodobně nižší. To proto, že narozdíl od sportovní Šestky bude mít Mazda 3 MPS nejspíš hnanou jen přední nápravu, i když sdílí podvozek s Fordem Focus a Volvem S40, takže technicky by bylo možné využít pohon všech kol Haldex. Nicméně všechny informace zatím hovoří o pohonu předních kol.

TIP: Test Mazdy 3 1,6 MCD

Odpovídající vzhled by malému "empéesku" měly dodávat přepracované nárazníky, rozměrná koncovka výfuku, zadní spoiler, velká litá kola a samozřejmě "sosák" vystupující z kapoty. Ten ale bude mít oproti tomu na fotkách pravděpodobně civilizovanější tvar. Mazda 3 MPS se bude nabízet jen v pětidveřové verzi, stejně jako běžná trojka. Termín představení atraktivního hatchbacku zatím nebyl oficiálně oznámen. Měli bychom se ale dočkat brzy. Proslýchá se, že slavnostní odhalení proběhne už v září ve Frankfurtu. V tom případě se dá zahájení prodeje Mazdy 3 MPS očekávat začátkem příštího roku.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?