zpět
601

Luxus a sport v čínském podání

Ať se nám to líbí nebo ne, z Číny se začíná stávat automobilová velmoc. Na autosalónu v Šanghaji se mimo jiné představila i luxusní vlajková loď z dílny First Auto a sympatické Coupé Cabrio automobilky Chery.
02.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Ať se nám to líbí nebo ne, z Číny se začíná stávat automobilová velmoc. Na autosalónu v Šanghaji se mimo jiné představila i luxusní vlajková loď z dílny First Auto a sympatické Coupé Cabrio automobilky Chery.

Čínský Rolls-Royce

Značku First si u nás asi většina lidí spojí s lacinou elektronikou pochybného původu. Ale čínská automobilka First Auto rozhodně žádná laciná auta nevyrábí. Tedy alespoň její nejluxusnější model rozhodně levný není - podle Auto Expressu by měl stát necelých šest milionů korun. Pokud byste po něm zatoužili, máte ještě nějaký ten pátek na pěchování prasátka - čínská kopie Rollsu se začne prodávat do roku 2008, zatím se jedná pouze o koncept. Kde se automobilka First Auto, druhý největší výrobce aut v Číně, inspirovala, je vidět na první pohled a asi není třeba to opakovat, ostatně to vyplývá už z nadpisu. Limuzína se v překladu jmenuje Rudá vlajka - jak jinak by se také mělo jmenovat nejluxusnější auto jedné z posledních komunistických zemí. Pro úspěch na Západních trzích by nebylo od věci pozměnit jméno - mezi milionáři moc revolucionářů nebývá. Poslední předchůdce Rudé vlajky sjel z výrobního pásu v roce 1980 a byl určen pro nejvyšší představitele lidové Číny. Dnešní model už ale osedlají hlavně bohatí čínští obchodníci, kterých kvapem přibývá - i Čína se mění.

TIP: Nové Auto za 120 tisíc!

První čínské Coupé Cabrio

Z úplně jiné kategorie je další šanghajská premiéra - Chery M14. Automobilka Chery se evidentně chystá k ofenzivě na evropský trh. Ve Frankfurtu by mělo být k vidění pár jejích modelů, například městské supermini a limuzína střední třídy. Že se Chery snaží vyhovět vkusu evropských zákazníků je jasné i z toho, že na podobě "cécéčka" M14 se podílel legendární Pininfarina. "Em čtrnáctka" zádí připomíná Peugeot 307 CC a má uspořádání sedadel 2+2. Pohánět ji budou pravděpodobně dva benzínové motory vlastní produkce o objemu 1,6 a 2,0 litru. Zatím není jasné, kdy a za kolik si na první pohled přitažlivé auto budeme moci koupit. Více se dozvíme nejpozději v září na autosalónu ve Frankfurtu.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 02.05.2005 10:24
Nevím, moc se mi nelíbí. Trochu mně připomíná Ford Pumu. Uvidíme, jak se předvede ve Frankfurtu.
Dalis, 02.05.2005 17:57
Taky se mně zdá, že už sem některé prvky tohoto vozidla viděl jezdit pod jinou značkou, ale to už je dneska normální, každý sem tam něco obšlahne...
Dalis, 02.05.2005 17:59
Ten First... to je ale kurňa tank, do garáže bych ho vecpal hodně těžko... ať si v tem jezdijou ti mafijánci z Tongu, já bych to asi neuživil :)
anonym, 02.05.2005 19:44
nikdo nic nekopíruje, to čest designerům nedovoluje. Každý auto prostě nemůže být uplně jiný...
Kybergreg, 20.12.2005 15:32
Ten velkej koráb (Rudá vlajka) má zadek dost podobnej zadku starýho embéčka (Š 1000 MB) - je vidět, že to nekopírovali jen od Rollse... ))

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.