0
zpět

Je to nová Fabia?

Auto Express přinesl první počítačovou animaci budoucí Fabie. Reportéři ji spatřili v Německu, kde se nový model testoval. Nová Fabia se představí během příštího roku a možná se objeví i jako třídveřový hatchback.
13.06.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Auto Express přinesl první počítačovou animaci budoucí Fabie. Reportéři ji spatřili v Německu, kde se nový model testoval. Nová Fabia se představí během příštího roku a možná se objeví i jako třídveřový hatchback.

Takhle by mohla vypadat nová Fabia podle grafiků Auto Expressu.
"Špióny" Auto Expressu v Německu zaujala Fabia Combi se špatně padnoucí karosérií a při bližším zkoumání dospěli k závěru, že jde o maskování nové generace Fabie. Ta bude prvním vozem koncernu Volkswagen s novou platformou, na které následně vyjedou i nové Polo a Ibiza. Jak je patrné z animace, designéři pravděpodobně přidají něco oblin na úkor hran. Neměly by chybět ani prvky nového designového směru Škodovky, což je vidět hlavně na přední masce a světlech. S elegantnějším zevnějškem by měl kontrastovat odvážnější interiér s kvalitnějšími materiály.

TIP: Yeti půjde do výroby!

Stránka Auto Expressu s animací nové Fabie. Dole je fotka Fabie Combi s podivně padnoucí karosérií.
Oproti současné generaci by se podle Auto Expressu měla objevit i třídveřová verze nové Fabie. Svého nástupce může očekávat oblíbený sportovní "ropák" vRS. V Británii se naopak nejspíš nebude nabízet nejméně úspěšný čtyřdveřový sedan. O konci jeho výroby ale Auto Express nic neříká. Paleta motorů pro novou Fabii je zatím tajemstvím, nicméně by v ní neměl chybět nový tříválec 1,4 TDI ani benzínová čtrnáctistovka FSI.

TIP: Potvrzeno: MPV à la Roomster bude za rok!

Inspirace Roomsterem je patrná i z předních světel.
Datum uvedení druhé generace Fabie na trh ani jejího oficiálního představení ještě není známé. Poprvé by měla být nová Fabia k vidění příští rok na některém z významných evropských autosalónů, nejdříve tedy v březnu 2006 v Ženevě. Ve Velké Británii se s prodejem začne během roku 2007.

Další plánované novinky Škodovky

 
 
Škoda RoomsterŠkoda Yeti
MPV nižší střední třídymalé SUV
kdy bude: březen 2006

představení v Ženevě

 
kdy bude: 2008
předpokládaná cena:

400 000 - 450 000 Kč

 

předpokládaná cena: ?

 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.