0
zpět

Jaguar XK: první fotky a informace!

Z celé rodiny anglických koček je nové XK šelmou nejšelmovatější. Čtyřmístné kupé, jehož podobu celkem přesně předznamenal koncept ALC, se nám naživo ukáže ve Frankfurtu.
29.08.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+16

Z celé rodiny anglických koček je nové XK šelmou nejšelmovatější. Čtyřmístné kupé, jehož podobu celkem přesně předznamenal koncept ALC, se nám naživo ukáže ve Frankfurtu.

Landnost, eleganci a dravost by novému Jaguaru mohl závidět i jeho jmenovec z říše zvířat. Na první pohled je jasné, že tohle auto bylo postaveno především pro radost z jízdy. Odpovídající vlastnosti bude novému XK dodávat především sofistikovaný hliníkový rám a karoserie z téhož materiálu, které vozu dodávají o 31% větší tuhost ve srovnání s předchůdcem. Podílejí se také na zlepšení poměru výkonu a váhy o 10%. Celé auto váží jen 1595 kg a přitom je ve všech směrech větší - včetně rozchodu a rozvoru -, než odcházející generace. To znamená především více prostoru v čtyřmístném interiéru.

TIP: SPY info: Jaguar XK kabrio

Při uvedení na trh bude zdrojem přátelského předení i děs nahánějícího řevu starý známý osmiválec do V s objemem 4,2 litru. Výkony zůstávají stejné jako ve starším XK - 224 kW (303 k) a 411 Nm. Motor prošel úpravami zajišťujícimi plnění nejnovějších emisních limitů a měl by být i o trochu úspornější. S tímto motorem a šestistupňovou automatickou převodovkou s možností sekvenčního řazení (i páčkami pod volantem) se Jaguar rozeběhne z klidu na 100 km/h za 5,9 sekundy. Maximální rychlost stanovuje elektronický omezovač na 250 km/h.

TIP: Jaguar se chystá do terénu!

Nejzajímavějším bezpečnostním prvkem je "airbag pro chodce". Ne, že by snad auto mělo na "čumáku" lehátko, ale vzduchový vak je pod kapotou u čelního skla. V případě střetu s chodcem pak kapotu nadzvihne a zabrání poranění o stěrače, nebo hranu skla.

Nový Jaguar se začne prodávat na začátku příštího roku. O něco později se objeví i kabriolet a XK s přeplňovaným motorem.

Nový Jaguar XK Dosavadní generace XK 
 
 
 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Insignia ST nebo Mondeo kombi? Vybíráme ojetý kombík do 200 tis. Kč.

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI