zpět

Jaguar XK: první fotky a informace!

Z celé rodiny anglických koček je nové XK šelmou nejšelmovatější. Čtyřmístné kupé, jehož podobu celkem přesně předznamenal koncept ALC, se nám naživo ukáže ve Frankfurtu.
29.08.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+16

Z celé rodiny anglických koček je nové XK šelmou nejšelmovatější. Čtyřmístné kupé, jehož podobu celkem přesně předznamenal koncept ALC, se nám naživo ukáže ve Frankfurtu.

Landnost, eleganci a dravost by novému Jaguaru mohl závidět i jeho jmenovec z říše zvířat. Na první pohled je jasné, že tohle auto bylo postaveno především pro radost z jízdy. Odpovídající vlastnosti bude novému XK dodávat především sofistikovaný hliníkový rám a karoserie z téhož materiálu, které vozu dodávají o 31% větší tuhost ve srovnání s předchůdcem. Podílejí se také na zlepšení poměru výkonu a váhy o 10%. Celé auto váží jen 1595 kg a přitom je ve všech směrech větší - včetně rozchodu a rozvoru -, než odcházející generace. To znamená především více prostoru v čtyřmístném interiéru.

TIP: SPY info: Jaguar XK kabrio

Při uvedení na trh bude zdrojem přátelského předení i děs nahánějícího řevu starý známý osmiválec do V s objemem 4,2 litru. Výkony zůstávají stejné jako ve starším XK - 224 kW (303 k) a 411 Nm. Motor prošel úpravami zajišťujícimi plnění nejnovějších emisních limitů a měl by být i o trochu úspornější. S tímto motorem a šestistupňovou automatickou převodovkou s možností sekvenčního řazení (i páčkami pod volantem) se Jaguar rozeběhne z klidu na 100 km/h za 5,9 sekundy. Maximální rychlost stanovuje elektronický omezovač na 250 km/h.

TIP: Jaguar se chystá do terénu!

Nejzajímavějším bezpečnostním prvkem je "airbag pro chodce". Ne, že by snad auto mělo na "čumáku" lehátko, ale vzduchový vak je pod kapotou u čelního skla. V případě střetu s chodcem pak kapotu nadzvihne a zabrání poranění o stěrače, nebo hranu skla.

Nový Jaguar se začne prodávat na začátku příštího roku. O něco později se objeví i kabriolet a XK s přeplňovaným motorem.

Nový Jaguar XK Dosavadní generace XK 
 
 
 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Daewoo Lanos 1.5 SE - spokojenost i po 18 letech

nejčtenější články

VW Passat B6 - na který diesel si dát pozor?

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?