0

Impreza 2006: Legenda pokračuje

V příštím roce se můžeme těšit na novou Imprezu, na kterou je díky zcela přepracovanému designu hezčí pohled než kdy předtím. To ale na druhou stranu svědčí o tom, že i značka Subaru začíná podléhat módním trendům. Dalším důkazem je i SUV B9 Tribeca.
18.01.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+18

V příštím roce se můžeme těšit na novou Imprezu, na kterou je díky zcela přepracovanému designu hezčí pohled než kdy předtím. To ale na druhou stranu svědčí o tom, že i značka Subaru začíná podléhat módním trendům. Dalším důkazem je i SUV B9 Tribeca.

V mnohaleté historii legendárního modelu Impreza ( na snímcích Auto Expressu v provedení WRX STI ) jde určitě o nejradikálnější změnu vzhledu. Ten je inspirován koncepty B11S kupé a B9 Scrambler. Změny v designu ale nejpíš čekají i další modely. Mění se hlavně přední maska, která odkazuje na leteckou historii značky. Svůj rukopis nezapře nový séf designu Andreas Zapatinas, který předtím pracoval pro Alfu Romeo. Nová přední i zadní světla jsou navržena v duchu moderních trendů. Podobné řešení můžeme vidět například u nových modelů Volkswagenu, konkrétně u Jetty a Passatu. Jiný tvar mají i nárazníky a výfuky. Impreze zůstal typický výraz robustního, "nadupaného" auta, teď je ale o poznání dynamičtější.

Pod kapotou se žádné dramatické změny nechystají, ostatně k tomu ani není důvod. Drobné změny se týkají jen úprav podvozku. Motory budou samozřejmě pro Subaru typické boxery, které se podílejí na dosažení nízkého těžiště vozu. V tomto případě zůstane u čtyřválců, ve špičkových verzích podpořených turbodmychadlem. Pravděpodobně se zvýší výkonové parametry, přičemž nejsilnější agregát by mohl disponovat výkonem až 300 kW.

Subaru zatím tají, kdy se faceliftovaná Impreza dostane do prodeje. Podle Auto Expressu to bude nejdříve koncem roku v Japonsku. Přes veškeré změny by cena měla zůstat zhruba na úrovni současné verze.

Dalším, tentokrát zcela novým modelem, který ponese novou masku a bude reprezentovat poněkud kontroverzní designový trend Subaru, je SUV B9 Tribeca. Půjde o konkurenci vozů jako jsou BMW X5 nebo Mercedes třídy M. B9 Tribeca je jednoznačně největším a nejdražším Subaru. Ve třech řadách sedadel se pohodlně usadí sedm cestujících. Velice povedený interiér bude nejpíš - na rozdíl od exteriétu - silnou stránkou vozu.

Tribeca je postavena na podvozku shodném se Subaru Legacy, je ale o něco rozměrnější ( 4,82/1,88/1,69m ). Rozvor má hodnotu 2,75m. Samozřejmostí je symetrický pohon všech kol a motor s protiběžnými písty pod kapotou. Nelehký úkol rozhýbat 1925 kg těžký vůz bude mít na starost třílitrový šestiválec s výkonem 184 kW, známý z Legacy nebo Outbacku.

Jak již vzhled napovídá, Tribeca je určena především pro severoamerický trh. Její výroba bude zahájena v americkém závodě Subaru ve Městě Lafayette v Indianě. Za velkou louží si Tribeca odbyla i oficiální představení, a to na motor show v Detroitu. Zatím se nepředpokládá, že by se tento model prodával i v Evropě, ale pokud k tomu dojde, tak bude pod kapotou Tribecy unikátní vznětový boxer se šesti válci, o kterém se už delší dobu proslýchá.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
hedge, 17.03.2005 19:44
at si ve FHI dělají, co chtějí, nejhezčí beSTie je model 2002. Přední světla jsou asi nejhezčí, co jsem doposud na autě viděl

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.