Hyundai Coupe a Santa Fe po faceliftu

Korejská automobilka Hyundai nepolevuje v úsilí prodrat se mezi největší výrobce vozů na světě. A hned na začátek letošního roku připravila omlazení dvou oblíbených modelů Coupe a Santa Fe.
01.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Korejská automobilka Hyundai nepolevuje v úsilí prodrat se mezi největší výrobce vozů na světě. A hned na začátek letošního roku připravila omlazení dvou oblíbených modelů Coupe a Santa Fe.

Hyundai Coupe

Nový vzhled sportovního kupé vytvořily přepracované světlomety na přídi, nový přední nárazník s agresivnějším tvarováním a integrovanými mlhovkami, z boku pak doznaly podstatné změny charakteristické štěrbiny za předními koly a na zádi objevíme nová koncová světla. V interiéru najdeme více chromovaných detailů a střešní konzoli nad zpětným zrcátkem. Výčet změn završuje nabídka nových hliníkových kol s modernějším designem. Motory pro Coupe zůstanou zachovány. Jedná se o čtyřválec 2,0 l o výkonu 147 koní a šestiválec 2,7 l o výkonu 167 koní, s nimiž Hyudnai zrychlí z 0 na 100 km/h za 9,1 sekundy resp. 8,2 s a dosáhne maximální rychlosti 208 km/h resp. 220 km/h. Na některých evropských trzích se ještě můžete setkat s motorem o objemu 1,6 l (77 kW), který v současnosti v nabídce českého importéra nefiguruje. Podrobnější informace, včetně datumu vstupu faceliftovaného coupe na český trh, zatím dovozce nezveřejnil.

TIP: Jak vypadá nové Hyundai Sonata pro rok 2005?

Hyundai Santa Fe

Dalším modernizovaným vozem v nabídce korejské automobilky je Santa Fe, jenž se u nás těší značné oblibě mezi vozy kategorie SUV/Off Road a v roce 2004 zaznamenal vítězství v počtu prodaných kusů (459 vozů) v této kategorii na našem trhu.

Santa Fe pro letošní rok přijíždí s novou přední maskou výraznějšího vzhledu, na níž se vyjímá logo automobilky - charakteristické písmeno H. Z boku zaznamenáme výrazné plasty v dolní části karosérie po celé délce a na zádi si pak lze všimnout změněné struktury zadních světel, nově ztvárněného nárazníku a přepracovaných zadních dveří.

TIP: První fotografie zcela nového modelu Hyundai Santa Fe pro rok 2006!

Interiér se bude u nové verze prezentovat v dvoubarevném tónu. Výrazněji jsou pojaty hlavní ukazatele pod volantem nebo displej palubního počítače. Příjemnou drobností je držák na dva nápoje v loketní opěrce zadních sedadel.

Nabídka motorů pro Hyundai Santa Fe zůstane prozatím nezměněna, jedná se o zážehové agregáty 2,4i 16V DOHC (107 kW) a 2.7i V6 24V DOHC (127 kW) a vznětové jednotky 2.0CRDi (83 kW) a 2.0CRDi – VGT (92 kW). Novinkou u motoru 2,0 CRDi - VGT je možnost manuálního uzamčení stálého pohonu na přední i zadní nápravu v poměru 50:50 tlačítkem 4WD lock umístěným na přístrojové desce. Ostatní verze mají stálý pohon všech kol s rozdělením točivého momentu v poměru 60:40.

O přízeň zákazníků se budou ucházet i dvě zcela nové barvy karosérie Santa Fe – světle hnědý a světle modrý metalický lak, přičemž nejlevnější varianta tohoto SUV je verze DYNAMIC 4x4 s motorem 2,4 i, která vyjde na 694 900 Kč a ve specifikaci N1 (dostupné u všech modelů Santa Fe) potom na 601 940 Kč.

autor:
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.