0
zpět

Hyundai Accent SR - první "hot hatch" z Koreje!

Hyundai bude první korejskou automobilkou s nabroušeným hatchbackem v nabídce. Představení Accentu SR se očekává ve Frankfurtu, kde se v evropské premiéře předvede i nová generace jeho civilnějších "sourozenců".
06.09.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Hyundai bude první korejskou automobilkou s nabroušeným hatchbackem v nabídce. Představení prototypu Accentu SR se očekává ve Frankfurtu, kde se v evropské premiéře předvede i nová generace jeho civilnějších "sourozenců".

Sportovní koncept SR je založen na nové generaci Accentu. Z běžného modelu si toho ale pravděpodobně moc neodnese. Hyundai bude chtít dokázat především evropským zákazníkům, že umí udělat auto ostré jak korejská kuchyně a troufne si hned do silné konkurence Volkswagenu, Opelu, nebo Fordu. Šéfům automobilky holt s rostoucími prodeji roste i sebevědomí a nechtějí sázet už jen na cenu. Ostatně účast několika čínských automobilek ve Frankfurtu znamená, že co nevidět tu budou noví specialisté na levná auta.

TIP: PŘÍLOHA: IAA Frankfurt 2005

Podrobné informace zatím Hyundai tají, ale jasné je to, že SR zaútočí na konkurenci její vlastní zbraní - přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem. Ten bude spolupracovat s pětistupňovou automatickou převodovkou. Sériová verze nadupaného Accentu by se měla objevit v průběhu příštího roku a i když Accent SR asi nebude zrovna "lidovka", jeho cena by přeci jenom mohla být příznivá. Bližší informace a fotky přineseme přímo z místa činu ve Frankfurtu.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze