Gemballa GT 600 Aero: ďábelské SUV

Dělat úpravy na tak špičkových autech, jako je Porsche, se někomu může jevit jako nošení dříví do lesa. Opak je ale pravdou, jak dokázala firma Gemballa, dvorní úpravce vozů Porsche, který přišel s doslova zběsilou verzí klasického Porsche Cayenne Turbo.
29.04.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+18

Dělat úpravy na tak špičkových autech, jako je Porsche, se někomu může jevit jako nošení dříví do lesa. Opak je ale pravdou, jak dokázala firma Gemballa, dvorní úpravce vozů Porsche, který přišel s doslova zběsilou verzí klasického Porsche Cayenne Turbo.

Auto zároveň komfortní a přitom ohromující výkonem bylo postaveno na základech zmiňovaného Cayenne Turbo. Od toho byste ho však odlišili velice snadno. Veliké změny doznal jak exteriér, tak interiér. Pokud chcete vyčnívat a ukázat, že jste skutečně individualista, pro něhož je jen opravu originální kousek dost dobrý, pořiďte si Gemballu Aero. Již v obyčejném Porsche Cayenne se za vámi budou závistivci i lepé slečny otáčet, co však teprve v černorudém „ďáblu“ od německého tunera. To vás asi těžko někdo přehlédne a je pravda, že klasické Porsche Cayenne lze i po Praze vídat poměrně často.

TIP: Nejrychlejší vozy světa

Výkon Gembally Aero odpovídá jejímu extravagantnímu vzhledu. Motor s 600 koňmi a kroutícím momentem 880 Nm, to jsou hodnoty za něž se rozhodně nemusí stydět. Na tachometru udělá Gemballa z nuly stovku za 4,5 sekundy. O to, aby Gemballa GT 600 seděla pevně na silnici se stará elektronicky ovládané odpružení. Aby bylo možno rozjeté Aero zastavit, je vybaveno na přední nápravě 380mm brzdovými kotouči s osmipístkovými třmeny, na zadní pak 330mm kotouči s čtyřpístkovými třmeny. Ty jsou krásně rudé a vyčnívají pod dvaadvaceti palcovými černými vícepaprskovými koly.

Aero 3 je dále osazeno speciálním chladícím kitem, který vyvinula Gemballa přímo pro vozy Cayenne a slouží k efektivnějšímu chlazení převodovky.

V interiéru byste též těžko hledali části z původního Cayenne. Vnitřek vozu je, ostatně jako celé auto, vyveden v černočervené barevné kombinaci. Černý potah střechy i černočervené sedačky jsou z Alcantary. Stejné barvy zdobí koberečky a rohožky, jakož i sportovní volant. Pedály jsou, jak tomu u tuningových úprav zpravidla bývá, z hliníku.

Na přání zákazníka Gemballa dodává do Aera 3 tzv. rozšiřující multimediální balíček. Ten obsahuje dva šeti a půl palcové monitory vložené do opěrek pro hlavu. Navíc tento balíček zahrnuje DVD changer. Cena se u tak exluzivních aut většinou přechází mlčením, ale pokud byste o tento, nebo o jiné modely z dílny Gemballa měli zájem, více informací najdete ZDE.

Srovnání původního Cayennu Turbo s Gemballou GT 600 Aero

 
Stávající model Porsche Cayenne je v ČR k mání od 2 200 000 Kč
 
Gemballa GT 600 AeroPorsche Cayenne Turbo
V8, 4,5 litru bi-turboV8, 4,5 litru bi-turbo
444 kW (600 k)331 kW (450 k)
880 Nm620 Nm
0-100 km/h: 4,5 s0-100 km/h: 5,6 s
cena: ?cena: cca 3 100 000 Kč

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 29.04.2005 11:03
Exterier mně až tak moc nenadchnul, aspoň teda ze předu, ze zadu je to fajn. Ale zato interier je naprosto unikátní! Ono černá-červená je výborná barevná kombinace :) Ještě by mně zajímalo, jestli došlo i k nějaké úpravě podvozku. Přece jenom je to dost vysoké autíčko a v těch zatáčkách to asi bude poznat...
Dalis, 29.04.2005 11:21
Mně se to voítko líbí, aj z venku, teda rozhodně je zajímavější než "obyčejný" čejen, myslím, že by si s klidem mohlo zahrát aj ve filmu...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze