0
zpět
789

Fiat chystá nové miniauto!

Italská automobilka Fiat uvede na trh nový minivůz, který naváže na tradici legendární pětistovky. S délkou pouhých 2,65 m půjde o skutečného „drobečka“.
22.06.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Italská automobilka Fiat uvede na trh nový minivůz, který naváže na tradici legendární pětistovky. S délkou pouhých 2,65 m půjde o skutečného „drobečka“.

Fiat byl vždycky proslulý svými malými vozy, a tak se pokusí oživit současnou zašlou slávu značky novým minivozem, který má v minulosti opravdu oblíbeného předchůdce v podobě slavné pětistovky. Novinka bude opravdu velmi malá a to hlavně na délku, která dosáhne pouhých 2,65 m, výška vozu však už bude dostatečná – 1,7 m. Do těchto rozměrů chce Fiat „napasovat“ čtveřici pasažérů, což bude velkou výhodou oproti konkurenčnímu Smartu ForTwo, který je určen pouze pro dva cestující. Nastupování usnadní pasažérům posuvné boční dveře.

Nový Fiat vyjede k prvním zákazníkům zřejmě na začátku roku 2008, jeho místem narození bude továrna v Polsku. Stěžejním motorem určeným pro tento model bude maloobjemový vznětový agregát 1,3 Multijet. Předpokládaný objem výroby dosáhne 100 – 150 tisíc vozů ročně.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Hyundai i20 - otestovali jsme tříválec s automatem a výbavou, která se jen tak nevidí





nejčtenější články

Passat nebo Avensis? Vybíráme starší kombi v naftě do 250 tis. Kč.

Ceed, Mazda 3 nebo Megane? Vybíráme ojetinu do 150 tis. Kč

I30 nebo Golf? Vybíráme starší benzínový kombík do 250 tis. Kč.





Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.