zpět

Dodge Caliber: Do Evropy v roce 2006

Chrysler Group pokračuje v přípravě nástupu značky Dodge na evropské trhy, což dokazuje ženevským představením koncepční studie Dodge Caliber – pětimístného víceúčelového automobilu typu SUV.
01.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12
Chrysler Group pokračuje v přípravě nástupu značky Dodge na evropské trhy, což dokazuje ženevským představením koncepční studie Dodge Caliber – pětimístného víceúčelového automobilu typu SUV.Značka Dodge se chystá, prostřednictvím dealerů mateřské značky Chrysler, vstoupit na světové trhy včetně evropského již v roce 2006 a jedním z prvních „globálních“ modelů je v Ženevě představený Dodge Caliber. Ten má spojovat sportovní profil kupé se sílou, výrazem a funkčností pětidveřového SUV. Caliber je výsledkem práce designerů Dodge z vývojového střediska Chrysler Group v Auburn Hills v americkém státě Michigan.TIP: Příloha - Ženevský autosalon

TIP: Nová Škoda Yeti v ŽenevěTi se snažili vyjádřit pomocí tvarů Caliberu tradiční atributy značky Dodge, k nimž má patřit síla, odvaha, schopnost a přizpůsobivost. Navíc bylo jejich snahou přitáhnout k novému Dodgi pozornost, k čemuž slouží i nalakování v oranžové barvě Sunburst Orange.Dodge Caliber dostal statnou siluetu na devatenáctipalcových kolech, široké blatníky nebo vypouklou kapotu motoru nad výraznou mřížkou přídě. Nízký poměr prosklených ploch v karoserii má cestujícím poskytnout pocit bezpečí a ochrany. Caliber představuje koncept pětidveřového osobního automobilu, která bude základem příští generace vozů Dodge segmentu C.Délka Caliberu je 4414 mm, šířka 1743 a výška 1534 při rozvoru náprav 2635 mm. Rozchod kol vpředu/vzadu 1520/1520 mm, přední/zadní převis 876/902 mm a pneumatiky mají rozměry 245/45 R 19.Dodge, nejúspěšnější americká značka Chrysler Group, loni prodala přes 1,4 milionu automobilů. S podílem 6,9 % je pátou největší značkou na trhu USA a vstoupí na evropský trh v největších segmentech od počátku roku 2006.autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Toyota RAV4 XA3 - jistota, bezpečí, spolehlivost

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.