0
zpět
629

Dočkáme se souboje MINI vs. Škoda Yeti?

Neočekávaný dlouhodobý prodejní úspěch vozů Mini dospěl až ke spekulacím, že se jeho nová generace, očekávaná v roce 2007, objeví také ve své třetí karosářské podobě – vozu kategorie SUV.
10.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Neočekávaný dlouhodobý prodejní úspěch vozů Mini dospěl až ke spekulacím, že se jeho nová generace, očekávaná v roce 2007, objeví také ve své třetí karosářské podobě – vozu kategorie SUV.

Tento snímek je pouze jedna z designérských studií automobilky BMW
Nedávno zveřejnila mateřská automobilka BMW, pod jejíž křídla MINI spadá, informaci, že investuje dalších 100 miliónů liber do oxfordského závodu, kde vyroste nová karosárna a budou modernizovány stávající výrobní kapacity, aby byly schopny uspokojit vysokou poptávku po vozech MINI. Tato investice však nenechala „v klidu“ redaktory britského magazín Autocar, podle jejichž informací nepůjde jen o navýšení výroby nové generace vozů MINI v současných verzích hatchback a kabriolet, ale zároveň se chystá další karosářská varianta typu SUV s pohonem 4x4. Jak si ji představuje Autocar můžete vidět ZDE.

TIP: SPY info - MINI Cooper 2007

TIP: SPY info - Mini Cooper 2007 - jak vypadá uvnitř?

Systém pohonu 4x4 má pro nové MINI dodávat firma Getrag, která prý již vyrobila jeden prototyp s nímž se proháněl šéf inženýrů od BMW a jízdou byl nadšen. Hlavní cíl pro MINI 4x4 bude ráj vozů „SUV“ - trh v Severní Americe, kde však holdují spíše větším „korábům“ určeným do mírného terénu. V Evropě začala v poslední době „vystrkovat růžky“ nová Panda 4x4, v juniorském šampionátu JWRC v MS rallye boduje nová Suzuki Ignis (k dostání ve verzi 4x4) a malý vůz kategorie SUV, s názvem Yeti, představila nedávno v Ženevě také domácí automobilka Škoda.

TIP: Škoda Yeti - fotografie přímo ze Ženevy!

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 10.05.2005 13:38
ve verzi 4x4, ale Skoda Yeti me prilis moc nenadchla..no, uvidime..
Dalis, 10.05.2005 15:31
MINI má hlavně svoji tradici a je to spíš kultovní záležitost než nějaký automobilový zázrak, v tom bude mít Yeti nevýhoud

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Insignia ST nebo Modeo kombi? Vybíráme ojetý kombík do 200 tis. Kč.

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.