zpět
629

Dočkáme se souboje MINI vs. Škoda Yeti?

Neočekávaný dlouhodobý prodejní úspěch vozů Mini dospěl až ke spekulacím, že se jeho nová generace, očekávaná v roce 2007, objeví také ve své třetí karosářské podobě – vozu kategorie SUV.
10.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Neočekávaný dlouhodobý prodejní úspěch vozů Mini dospěl až ke spekulacím, že se jeho nová generace, očekávaná v roce 2007, objeví také ve své třetí karosářské podobě – vozu kategorie SUV.

Tento snímek je pouze jedna z designérských studií automobilky BMW
Nedávno zveřejnila mateřská automobilka BMW, pod jejíž křídla MINI spadá, informaci, že investuje dalších 100 miliónů liber do oxfordského závodu, kde vyroste nová karosárna a budou modernizovány stávající výrobní kapacity, aby byly schopny uspokojit vysokou poptávku po vozech MINI. Tato investice však nenechala „v klidu“ redaktory britského magazín Autocar, podle jejichž informací nepůjde jen o navýšení výroby nové generace vozů MINI v současných verzích hatchback a kabriolet, ale zároveň se chystá další karosářská varianta typu SUV s pohonem 4x4. Jak si ji představuje Autocar můžete vidět ZDE.

TIP: SPY info - MINI Cooper 2007

TIP: SPY info - Mini Cooper 2007 - jak vypadá uvnitř?

Systém pohonu 4x4 má pro nové MINI dodávat firma Getrag, která prý již vyrobila jeden prototyp s nímž se proháněl šéf inženýrů od BMW a jízdou byl nadšen. Hlavní cíl pro MINI 4x4 bude ráj vozů „SUV“ - trh v Severní Americe, kde však holdují spíše větším „korábům“ určeným do mírného terénu. V Evropě začala v poslední době „vystrkovat růžky“ nová Panda 4x4, v juniorském šampionátu JWRC v MS rallye boduje nová Suzuki Ignis (k dostání ve verzi 4x4) a malý vůz kategorie SUV, s názvem Yeti, představila nedávno v Ženevě také domácí automobilka Škoda.

TIP: Škoda Yeti - fotografie přímo ze Ženevy!

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 10.05.2005 13:38
ve verzi 4x4, ale Skoda Yeti me prilis moc nenadchla..no, uvidime..
Dalis, 10.05.2005 15:31
MINI má hlavně svoji tradici a je to spíš kultovní záležitost než nějaký automobilový zázrak, v tom bude mít Yeti nevýhoud

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký zvolit benzínový motor pro ojetý Ford Mondeo IV?

nejčtenější články

Proč koupit i nekoupit Audi A6?

Motor 2.0i ve Fabii - co je zač?

S jakým dieselem koupit Octavii RS II?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.