zpět

Citroen C4 sedan

Citroen C4 boduje u zákazníků svým neotřelým designem a zaznamenává výrazně úspěšné prodeje. Jejich znásobení může ještě podpořit nová karosářská varianta sedan, jenž byla zachycena na několika fotografiích při tajném testovacím programu.
08.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Citroen C4 boduje u zákazníků svým neotřelým designem a zaznamenává výrazně úspěšné prodeje. Jejich znásobení může ještě podpořit nová karosářská varianta sedan, jenž byla zachycena na několika fotografiích při tajném testovacím programu.

Dosavadní nabídka modelu C4 obsahuje pětidvéřový hatchback a třídveřové kupé, sedan by se měl objevit pravděpodobně v roce 2006. Model, který dosáhl znatelného úspěchu zásluhou druhého místa v evropské anketě Auto roku 2004 za nedostižnou Toyotou Prius, si získal srdce zákazníků netradičními tvary a inovativními prvky, z nichž nejznámější je volant s pevným věncem na němž se otáčí pouze kruhová část. Další z neobvyklých řešení je digitální otáčkoměr před volantem zbarvující se do červena při narůstajících otáčkách motoru, nebo také vyměnitelné nádobky s vůní do interiéru zabudované vedle výdechů ventilace na přístrojové desce.

Lidé od Citroenu si dali velmi záležet na kamufláži testovacího sedanu, a tak je z fotografií velmi těžké představit si vzhled zadních partií nového sedanu. Lépe už to naznačuje počítačová simulace na jednom ze snímků. Jisté je, že výrazně naroste zadní převis karoserie díky klasickým proporcím sedanu s vodorovným víkem zavazadlového prostoru.

TIP: Jarní novinky Citroenu - C1 a C6

Sedany nižší střední třídy v současnosti nabízí např. Renault Megane nebo Mazda 3, důležitými konkurenty budou rovněž nový Ford Focus ve verzi sedan nebo tříprostorová varianta Golfu – Bora. Citroen C4 se začal u nás prodávat za přijatelnou základní cenu 395 000 Kč pro třídveřový model s motorem 1,4 16V, která je v tuto chvíli v rámci časově omezené nabídky (do konce února) snížena na 380 000 Kč. Pětidvéřová varianta odstartovala na našem trhu cenou 410 000 Kč a v současnosti pro ní také platí sleva do konce února a pořídíte ji za 390 000 Kč se stejným základním motorem.

autor:
článek na zítřek

Jaké koupit spolehlivé Audi do 150 tis. Kč?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.