zpět

Chevrolet Aveo - auto plné překvapení

Nový model od Chevroletu byl představen na motoristickém veletrhu v Číně. Jmenuje se Aveo a kdo by čekal našlápnutého bráchu Corvetty, byl by vedle. Jedná se totiž o lidové vozítko konkurující např. cenově vstřícné Dacii Logan.
22.04.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Nový model od Chevroletu byl představen na motoristickém veletrhu v Číně. Jmenuje se Aveo a kdo by čekal našlápnutého bráchu Corvetty, byl by vedle. Jedná se totiž o lidové vozítko konkurující např. cenově vstřícné Dacii Logan.

Sedan, jehož vývoj mají na svědomí korejští GM Daewoo spolu s šanghajskými PATAC (Pan Asian Technological Automotive Centre), by se měl vyvážet do více než sto dvaceti zemí světa. U nás známe jeho současnou verzi pod názvem Kalos (dříve Daewoo) Vrcholní manažeři nadnárodní korporace GM deklarují Aveo jako ideální levné rodinné auto.

Rozvor vozu činí cca dva a půl metru, na výšku má Aveo téměř jeden a půl metru. Celková délka je pak něco přes čtyři metry, šířka necelé dva. To jsou dost slušné parametry na třídu, ve které se Aveo bude pohybovat – tedy nižší střední.

Přestože je rodinný Chevy spíše menší vozítko od něhož nelze očekávat nějaký extra luxus, nabízí Aveo velmi solidní vybavení, jaké najdete spíše v autech jiných cenových dimenzí. Věci jako, nastavitelný volant, vyhřívané sedadlo řidiče, elektrické stahování oken, centrální zamykání a intervalový regulátor stěrače, jistě nepatří ke zcela obvyklé výbavě takovéhoto druhu vozidel. Aveo to vše má a navíc se ještě může pochlubit imitací dřeva na dveřním panelu a přístrojové desce, kožené sedačky jsou pak k dostání za příplatek.

Současná podoba modelu Aveo, u nás prodávaného pod jménem Kalos.
General Motors tvrdí, že Aveo má ve své třídě nejlepší parametry co se týká prostornosti vozu. Cestující mají dostatek místa kolem sebe, kufr pojme až 400 litrů zavazadel. Vaši bezpečnost zaručují přední airbagy, předpínač bezpečnostního pásu a brzdy s protiblokovacím systémem.

Motory, které Aveo pohání, jsou následovné – čtyřválcové benzínové DOHC 1.4 či 1.6 u kterých si budete moci zvolit buď pětistupňovou manuální převodovku, nebo čtyřstupňovou automatickou.

Chevrolet Aveo vypadá jako slibné auto, které poskytuje řadu skvělého vybavení, doufejme však, že jeho cena výrazně nepřekročí hranici dvou set tisíc, již nastavila Dacia Logan, hlavní to konkurent. Pro srovnání uvádíme foto a některé údaje právě o Dacii Logan.

 
 
 
 Chevrolet AveoDacia Logan
Rozměry mm (d/š/v)4310/1710/14954247/1740/1525
Rozvor mm24802630
Zavazadlový prostor400 l510 l
Motory1,4/1,61,4/1,6

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 22.04.2005 13:51
Nějak mně nesedí tvar té karosérie. Jako kdyby to dal někdo do svěráku a předek i zadek trošku přimáčkl :) Ale výbava parádní, na svou cenovou kategorii
ja, 22.04.2005 17:32
vypada hodne dobre.
ja, 22.04.2005 17:33
Jaromír, 24.04.2005 07:42
Jasně ale jako 3 auto do rodiny.
Dalis, 26.04.2005 11:03
Proti Kalosu je to mnohem pohlednější vozítko... kdybych měl vybírat mezi Aveem a Loganem, bral bych chevroleta, asi je to o koupéném ménu :)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.