Budousnost Touaregu - Coupé a pick-up!

Volkswagen uvažuje o rozšíření nabídky ve třídě SUV o Touareg Coupé, který by měl konkurovat budoucímu BMW X5 Coupé a o verzi pick-up. Ta by měla vycházet z konceptu AAC představeného v Detroitu před čtyřmi lety.
06.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Volkswagen uvažuje o rozšíření nabídky ve třídě SUV o Touareg Coupé, který by měl konkurovat budoucímu BMW X5 Coupé a o verzi pick-up. Ta by měla vycházet z konceptu AAC představeného v Detroitu před čtyřmi lety.

Poslední dobou se stalo módou bořit hranice mezi jednotlivými kategoriemi automobilů a stále populárnější jsou univerzální vozy SUV. Zatím mají v této kategorii největší náskok korejské automobilky, ale na ofenzívu se pilně připravují i tradiční evropští výrobci včetně Jaguaru. Po prvních modelech, jako je Touareg, "Ix-pětka", nebo Cayenne, pravděpodobně přijde nejnovější hit mezi crossovery - SUV kupé, někdy označovaný jako SUC (Sport Utility Coupé). Jedno "kupé" už připravuje BMW (X5 Coupé), koncept terénního sporťáku představil Chevrolet (Daewoo) na autosalónu v Soulu pod názvem T2X a pozadu asi nezůstane ani Volkswagen, který vážně uvažuje o přípravě Touaregu ve stylu kupé. Zatím neznáme moc podrobností, ale podle AutoWeeku by mělo jít v podstatě o pětidveřový Touareg, ovšem s nižší střechou, šikmějším čelním i zadním oknem a níže posazenými sedadly. Díky těmto změnám by měl Touareg Coupé získat jiné proporce a sportovnější vzhled.

TIP: Jaguar se chystá do terénu!

Dalším modelem vycházejícím z Touaregu by měl být pick-up, chcete-li truck. Ten bude vycházet z konceptu VW AAC, který se představil v Detroitu v roce 2001. Pick-upy v Evropě sice moc populární nejsou, o to větší úspěch by ale mohl mít Touareg s korbou v USA. Bude to asi největší z řady Touaregů - měl by stát na podvozku Audi Q7 a kromě velké ložné plochy by měl nabízet kvality off-roadu i luxusní limuzíny. AutoWeek ještě dodává, že všechny Touaregy dostanou v nejbližších letech silnější pohonné jednotky.

TIP: Auta budoucnosti: BMW X5 Coupé

Podobně by mohli vypadat budoucí konkurenti Touaregu Coupé.

 
 
BMW X5 Coupé Chevrolet T2X 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 06.05.2005 02:10
Je o takovéto kočáry docela zájem. Myslím, že VW by se mohl ubírat s takovýmito modely spíš na americký trh
MaClaud, 06.05.2005 09:33
rozhone souhlas.na americky trh by se melo zamerit i vice automobilek.a tento typ vozu by jim k tomu mohl pomoci.
anonym, 06.05.2005 13:59
jo, aj BMW se tam zacina docela chytat. hlavne teda s novou 7

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaké koupit spolehlivé Audi do 150 tis. Kč?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?