zpět
523

BMW M3 a Z4 M, sága pokračuje

Pred pár dňami sme priniesli informácie o pripravovanom M5 Touring a M6 Cabrio, ale neprestaneme vás šokovať! Na rad prichádzajú ďalší „nadupanci“ z Mníchova.
05.04.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+11

Pred pár dňami sme priniesli informácie o pripravovanom M5 Touring a M6 Cabrio, ale neprestaneme vás šokovať! Na rad prichádzajú ďalší „nadupanci“ z Mníchova.

Pozeráte sa na prvé zábery nového BMW M3 Coupe, ktoré sa dá identifikovať podľa veľkého nasávania vzduchu pod prednou poznávacou značkou a zo zadného nárazníka vystupujúcich koncoviek výfuku. Zdrojom výkonu v kupé a v pripravovanom kabriolete je škála motorov siahajúca od objemu 2.2 litra (132 kW) až po trojliter so 190 kW. Emtrojka dostane osemvalcový štvorliter s výkonom okolo 400 koní.

TIP: Videli ste novu už novú trojku v "kombíku"?

Na závodnom okruhu v Nürburgringu bolo BMW pristihnuté ako testuje zatiaľ posledné ohlásené emko - roadster Z4 M, ktorého oficiálne odhalenie by malo prebehnúť na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte. V túto správu už väčšina fanúšikov BMW asi ani nedúfala, pretože špičkové verzie M bývajú predstavené krátko po premiére východiskových modelov, čo zďaleka nie je prípad zetštvorky. Pod kapotou „športáčika“ sa môže ocitnúť buď 350 koňoví osemvalec, alebo osvedčený radový šesťvalec zo súčasnej M3, s výkonom 343 PS. Poznávacím znakom Z4 M bude veľký vstupný otvor pre prívod vzduchu do motoru a k brzdám, štyri koncovky výfuku a extrémne nízkoprofilové pneumatiky. Prototyp je navyše vybavený demontovateľnou pevnou strechou, ktorá bude pravdepodobne v štandardnej výbave.

Zvyšok štartového poľa s označením „M“ bude poháňať vynikajúci desaťvalec s objemom päť litrov a výkonom 507 koní. Otázkou je, čo bude nasledovať... X5 M?

TIP: M5, M5 Touring, M6, M6 Cabrio

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 05.04.2005 10:17
že BMW jede... tolik nových projektů si každá automobilka dovolit nemůže. Nejvíc jsem zvědavý na nový face lift M3 :) zatím to bylo vždycky jenom lepší :)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.