0

Bentley Azure v nové generaci

Automobilka Bentley „přiznala barvu“ a oznámila nové jméno pro studii Drophead Coupé. Podle očekávání půjde o nastupující generaci kabrioletu Bentley Azure.
23.08.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

Automobilka Bentley „přiznala barvu“ a oznámila nové jméno pro studii Drophead Coupé. Podle očekávání půjde o nastupující generaci kabrioletu Bentley Azure.

Studie Arnage Drophead Coupé byla poprvé představena na lednovém autosalonu v Los Angeles a od svého tvůrce získala sebevědomé označení – kabriolet pro 21. století. Model postavený na základech limuzíny Arnage nahrazuje u britské značky současnou generaci kabrioletu Azure, což značka oficiálně přiznala až nyní. Čtyřmístný kabriolet nabídne oproti předchůdci především více místa na zadních sedadlech a to o 20 procent. Stahování plátěné střechy trvá 25 sekund, potom je uložena do zvláštního místa mimo zavazadlový prostor.

První vozy budou dodány k dealerům značky na začátku příštího roku. Jejich majitelé se budou moci opájet silou vidlicového osmiválce, který poskytuje tomuto kabrioletu výkon 456 koní (336 kW) a především mohutný točivý moment 875 Nm. Stejný agregát najdeme i pod kapotou limuzíny Arnage T. Nový Azure se však může těšit na zdatného soupeře, do konce roku 2007 chystá uvést na trh nový kabriolet, vycházející ze studie 100 EX, i značka Rolls-Royce.

TIP: Rolls-Royce: kabriolet až v roce 2007

Bentley Arnage Drophead Coupé Rolls-Royce 100 EX 
Kabriolet na podvozku Arnage vyjede na jaře roku 2006
 
Kabriolet na podvozku Phantomu vyjede na trh v roce 2007
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.