zpět

Auta budoucnosti: BMW X5 Coupé

Na základě poslední generace X pětek chystá BMW čtyřdvéřové crossroad kupé, jehož srdcem budou dvě verze motorů – šesti, nebo osmi válec. Auto, jehož rodokmen pochází z Bavorska, bude tentokrát vyráběno v USA.
18.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+6

Na základě poslední generace X pětek chystá BMW čtyřdvéřové crossroad kupé, jehož srdcem budou dvě verze motorů – šesti, nebo osmi válec. Auto, jehož rodokmen pochází z Bavorska, bude tentokrát vyráběno v USA.

X5 měřící 4,7 metru se skví elegantním, jemně protáhlým tvarem sportovního SUV. Takže můžeme očekávat jak prašné dýchánky zablácených polních cest, tak svižné cestování uhlazenou dálnicí. Prostě stará dobrá X5 v novém kabátu bude zvládat vše, co její předchůdkyně. Koho zmátl název – čtyřdveřové kupé, nechť se neleká. Nejedná se o žádného šotka, ani jsme se v redakci nepomátli. Když si pozorně prohlédnete fotky, uznáte sami, že pojmenování je trefné – designem X5 skutečně připomíná kupé, jen má na rozdíl od klasických kupátek o pár dveří navíc. Proto, i přes zvýšení světlé výšky, se vůz spíše než terénnímu autu podobá našvihanému sporťáku. Výběr motorů bude následovný – buď šestiválcový benzínový, nebo osmiválcový turbodiesel. První šťastlivci si budou moci odvézt z prodejny neobvyklé kupé za tři roky, tedy v roce 2008.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, domovem X5 nebude největší spolková země našich německých sousedů, ale město Spartanburg v USA. Z toho lze logicky usoudit, že se nový model bude po svých majitelých rozhlížet především na severoamerickém kontinentu, kde má BMW ještě lepší image než v Evropě a tamní zákazníci jsou ochotni platit vysoké částky i za poměrně staré modely.

Text: Radim Letovský

BMW X5 Coupé

 
 
 
 

Foto: AMS

V následující fotogalerii je podoba konceptu X Coupé z roku 2001.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Dalis, 23.03.2005 19:12
Jsem moc zvědavý jak totok čtyřdvéřové "kupé" bude vypadat v životní velikosti, tak doufám, že ho někde na evropských silnicích potkám... akorát mě trochu mrzí, že se BMW čím dál víc přibližuje designu konkurence, nerad bych někdy potkal dvě nachlup stejné auta s vyjímkou znaku na kapotě...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.