0
zpět
1087

Audi Q7: poprvé naživo + fotogalerie!

Po nedávné premiéře ve Frankfurtu se nové monstrózní Audi předvedlo v předpremiéře i u nás. Prodávat se začne až na jaře příštího roku a při uvedení na trh bude na výběr ze dvou motorů.
05.10.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+30

Po nedávné premiéře ve Frankfurtu se nové monstrózní Audi předvedlo v předpremiéře i u nás. Prodávat se začne až na jaře příštího roku a při uvedení na trh bude na výběr ze dvou motorů.

První SUV od Audi včera dorazilo do České republiky.
Audi Q7 - trochu opožděný model módní kategorie SUV, jejíž nejdůležitějším posláním je zvyšovat prestiž a hladinu testosteronu svého majitele -, se včera představilo novinářům v české předpremiéře. Přes pět metrů dlouhé "esúvéčko" s rozvorem 3002 mm se může pochlubit variabilním interiérem až se sedmi místy pro cestující. Ovšem dvě místa ve třetí řadě jsou opravdu nouzová, maximálně pro děti a je na nich málo místa jak na hlavu, tak i na kolena. Podle Audi je možné interiér uspořádat až osmadvaceti různými spůsoby a všechna sedadla přitom zůstávají na palubě, schovaná v podlaze. Zavazadlový prostor má minimální objem 330 litrů v sedmimístném uspořádání, 775 litrů v pětimístném a řidič se "závozníkem" mohou převézt až 2035 litrů nákladu. To vše je zabaleno do tradičně uhlazených a chladných tvarů navozujících pocit nadřazenosti. Ale proti gustu žádný dišputát.

TIP: První oficiální fotky Audi Q7!

Druhá a třetí řada sedadel se v případě potřeby bezezbytku ukryje v podlaze.
Od příchodu na český trh se bude Q7 nabízet se dvěma motory, benzínovým vidlicovým osmiválcem 4,2 FSI s výkonem 257 kW (350 k) a maximálním točivým momentem 440 Nm, nebo s naftovým šestiválcem 3,0 TDI s výkonem 171 kW (233 k) a točivým momentem rovných 500 Nm. V prvním případě by Q7 mělo zrychovat z klidu na 100 km/h za 7,4 sekundy a dosahovat maximální rychlosti 248 km/h. S dieselem proběhne zrychlení na "stovku" za 9,1 sekundy a můžete uhánět rychlostí až 216 km/h. Oba motory standardně spolupracují s šestistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic. Samozřejmostí pro všechny verze je pohon všech kol Quattro. Další motory rozšíří nabídku koncem roku 2006.

TIP: První fotky nového Audi A4 Cabrio!

Tažné zařízení se vysouvá elektricky.
Mezi praktické vychytávky Q - sedmičky patří například elektricky otevírané páté dveře, elektricky výsuvné tažné zařízení (Q7 nabízí i funkci automatické stabilizace přívěsu). Na přání také můžete mít devatenácti, nebo dokonce dvacetipalcová kola, radar upozorňující na vozidla ve slepém úhlu zpětných zrcátek, parkovací asistent s kamerou, která se dívá dozadu místo řidiče, nebo adaptivní tempomat.

TIP: TEST: Audi A6 4,2 quattro

Elektromotory se starají i o otevírání pátých dveří.
Ceny na našem trhu budou zveřejněny do čtrnácti dnů, ale podle našich informací by měly být velmi podobné cenám BMW X5. Měly by tedy začínat na hodnotě kolem půl druhého milionu korun. Levnější bude netradičně dieselová verze, která v Německu stojí 48 900 Euro (cca 1 467 000 Kč). Za Audi Q7 s benzínovým osmiválcem dáte v Německu 64 900 Euro (cca 1 950 000 Kč).

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze