Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Jak se narovnává silnice? U Bečova nad Teplou zmizí nebezpečné serpentiny

Naše téma
Jana Kopecká | 30.03.2024
Na serpentinách nyní silničáři kácejí stromy. | foto: Deník/Jana Kopecká
Po Velikonocích začnou silničáři narovnávat serpentiny u Bečova nad Teplou na Karlovarsku. Práce budou trvat sedmnáct týdnů. Přibližně kilometrový úsek plný nepříjemných stoupajících, respektive klesajících, zatáček bude zásadně změněn. Jak uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl, tato akce zásadně změní plynulost a bezpečnost provozu v úseku, který byl opakovaně vyhodnocen jako velmi nehodový.
Šéf karlovarské divize ŘSD LukᚠHnízdil vysvětlil, jaké změny mohou řidiči na konci července očekávat. „Na straně srázu děláme novou zárubní zeď, na druhé straně u skal se budeme částečně zařezávat do terénu a dělat nové opěrné stěny. Cena celé zakázky je 113 milionů korun,“ upřesnil.

Silničáři zavřeli bečovské serpentiny kvůli narovnání:

Také ubezpečil, že nakonec silničáři nepoužijí k odstranění skály odstřel, s nímž se původně počítalo. Na svahu, pod nímž budou silničáři pracovat, přitom stojí obydlené domy. „Kdyby došlo u nich kvůli zásahu do terénu k nějakým dramatickým změnám, ŘSD se k tomu určitě postaví čelem,“ poznamenal mluvčí Jan Rýdl.

Hlavní objížďka vede přes Vodnou na Bochov. Uzavírka silnice začíná těsně před Bečovem. Jeho starosta Miroslav Nepraš předpokládá nárůst dopravy uvnitř historické části města. „Samozřejmě víme, že narovnání serpentin bude značným dopravním omezením pro majitele nemovitostí, kterých se to týká,“ konstatoval.

Těsně před první zatáčkou, tedy u cedule ohraničující město, kde se bude nová silnice odklánět směrem dolů, nahradí současnou komunikaci odstavné parkoviště. To určitě rádi využijí turisté, kteří míří na bečovský zámek nebo do historické části města.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů