Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Poslední značka zakazující předjíždění kamionů na dálnici D1 je u Devíti křížů

Naše téma
Martin Singr | 24.05.2024
dalších 7 fotek
Na dálnici mezi Prahou a Brnem jezdí hodně kamionů. Někteří řidiči jedou spořádaně za sebou, jiní ne. | foto: Deník/Martin Singr
Na odpočívce Devět křížů ve směru na Brno byla naistalována poslední značka zakazující předjíždění kamionů na dálnici D1. Celkem se tyto značky objevily na silnicích na 33 místech. Úseky vytipovali policisté, jedná se například o místa, kde auta jedou do kopce a k dispozici mají v jednom směru jen dva jízdní pruhy.
Na Vysočině se s instalací začalo 11. listopadu. „Spěchali jsme, abychom to stihli do zimy,“ potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. A dálniční policie začala okamžitě kontrolovat, jak řidiči novou značku dodržují.

Značka zakazující předjíždění kamionů na dálnici D1:

Chování řidičů kotroluje i letecká služba policie s dronem. Celý vysočinský úsek dálnice je navíc pod kamerami, proto mají dálniční policisté přehled. „Když uvidím porušování pravidel na kameře, informuji hlídku, která se na dálnici pohybuje a vyrazí na místo,“ sdělil jeden z policistů.

Podle legislativy platí plošný zákaz předjíždění kamionů i bez zákazových značek. „Zákon říká, že řidič nákladního vozidla nad sedm a půl tuny a delší než dvanáct metrů nesmí předjíždět, pokud ohrozí nebo omezí vozidla jedoucí za ním. V okamžiku, kdy na D1 začne předjíždět kamion, tak to automaticky udělá a tím se dopouští přestupku,“ připomněl již dříve mluvčí Jan Rýdl.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů