Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Volkswagen představil prodloužený ID.Buzz. Přespí v něm i basketbalisté

Naše téma
Radek Pecák | 04.06.2023
další 3 fotky
Průřez vozem | foto: Se svolením Volkswagen Užitkové vozy
Auto se bude nabízet také v Severní Americe. Vnitřní prostor je díky prodloužení rozvoru o čtvrt metru obrovský. 
Nejen obyčejné prodloužení karosérie. Divize Volkwagen Užitkové vozy připravila pro druhou verzi osobní verze svého modelu ID.Buzz také řadu inovací.

Vůz si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Například obrovské panoramatické střešní okno, které se bude zatmívat a opětovně zprůhledňovat třeba hlasovým pokynem. Dále také průhledový head-up displej, osvětlené logo na přídi, novou generaci multimediálního systému a schopnost parkovat na dálku pomocí ovládání na mobilním telefonu.

Zákazníci budou určitě rádi také za novou verzi trakční baterie, která má kapacitu 85 kWh. K dispozici bude také nový pohonný elektromotor s výkonem až 286 koňských sil. Maximální rychlost tak oproti kratší verzi naroste ze 145 na 160 kilometrů v hodině. Příští rok bude navíc verze GTX, která zvládne zrychlení z nuly na sto během 6,4 sekundy.

I pro sedm lidí
Dojezd v zimě navýší instalované tepelné čerpadlo.

Hlavním přínosem je samozřejmě mimořádný vnitřní prostor, který vznikl zásluhou prodloužení rozvoru o 250 milimetrů. Celkově tak vůz na délku měří 4962 milimetrů. Auto nabídne místo k sezení až pro sedm lidí.

Objem zavazadlového prostoru může dosáhnout téměř 2,5 m3.

Evropská premiéra se uskuteční poslední červnový víkend na Volkswagen Bus Festival v Hannoveru. Je to příznačné místo, protože právě tam se ID.Buzz pro všechny trhy vyrábí.

První vozy ID. Buzz budou zákazníkům v Americe předány v roce 2024. Téměř souběžně s uvedením na trh v Severní Americe se ID. Buzz s dlouhým rozvorem začne prodávat také v Evropě.
Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů