Naše téma
František Mašek | 09.12.2019
dalších 115 fotek
Tradiční ukončení rallyové sezóny proběhlo minulou sobotu při 25. Pražském Rallysprintu. A bylo na co koukat.
Václav Pech jun. s Petrem Uhlem zde poprvé společně osedlali zapůjčené moderní VW Polo GTI R5, aby co nejvíce porovnali vlastnosti potencionální techniky pro příští rok. Pech zde dokázal v minulosti již 10x vyhrát, ale se svým stálým spolujezdcem Uhlem „pouze“ 3x. Ten zde sedadlo spolujezdce příležitostně propůjčoval významným osobnostem. Letos tedy chtěli spolu opět usilovat o příčky nejvyšší, skončili ale až na celkovém šestém místě.

Tým ŠKODA Slovakia Motorsport poslal do boje úřadujícího mistra Slovenska Martina Kočího. Ten si na letošním TipCars Pražském Rallysprinu poprvé vyzkoušel spolupráci s maďarským navigátorem Igorem Bacigálem. Bylo z toho s vozem Škoda Fabia R5 celkové čtvrté místo.

Týmového jezdce Racing 21 Vojtěcha Štajfa, který se na start Pražského Rallysprintu postavil ve své kariéře již posedmnácté, navigoval Radim Kotlář. Ten si s ním roli spolujezdce zopakoval z ročníku 2015, kdy dokončili tuto soutěž na třináctém místě. Zatím nejlepším umístěním Vojtěcha Štajfa v Praze byla bronzová příčka z let 2013 a 2016. V loňském roce měl nadosah dokonce celkové vítězství, které mu těsně uniklo až jezdeckou chybou v samotném závěru. Letos skončil na celkovém třetím místě.Na druhém místě se umístila posádka polského týmu Rufa Sport ve složení Grzyb Grzegorz a Norko Tomasz se Škodou Fabia R5. Vítězem 25. Pražského rallysprintu se stal Jan Černý s navigátorem Martinem Turečkem z týmu SK DER Rally Team s vozem Škoda Fabia R5. Gratulujeme!

Pořadatelé letos zařadili do harmonogramu čtyři klasické a dvě okruhové rychlostní zkoušky. Novinkou byla závěrečná sedmá exhibiční rychlostka, která ale nebyla do závodu počítaná. Na té jezdci divákům předvedli se svými vozy vlastní show bez ohledu na dosažený čas.