Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Radim Flender: Na motorce si vychutnávám zatáčky

Naše téma
František Mašek | 25.01.2018
Muzikálový zpěvák Radim Flender (43) se rychle vybodoval kvůli tomu, že nepoužíval pásy. Rád jezdí rychle zejména na své motorce, s níž si vychutnává zatáčky.
Jaký jste řidič?

Teď už jsem trpělivý. Dříve jsem byl rychlý, a proto mě vytáčeli pomalu jezdící řidiči přede mnou, kteří jeli podle předpisů. Teď už ale také jezdím podle předpisů, protože jsem v bodové nouzi. Jsem tedy klidný řidič.

Jak jste přišel o body?

Vybodoval jsem se kvůli pásu. Nikdy jsem se nepoutal a myslel si, že to je v pohodě. Vždy jsem se s policisty zasmál a dostal tři body, jenže jsem o tom nevěděl. Najednou mi přišlo, že mám devět bodů pryč. Zajímal jsem se proč a bylo to za pásy. Takže jsem teď klidný řidič a pásám se.

Měl jste ještě nějaké opletačky s policií kromě pásů?

Ani ne. Jsem docela klikař. Na to, jak jezdím rychle na motorce, tak je docela s podivem, že jsem s nimi opletačky ještě neměl. Většinou mě vychytali kvůli blbostem, třeba když jsem jel v pruhu pro autobusy.

Co máte za motorku?

Yamahu FZ1.

Kam na ní vyrážíte?

Nemám na ni tolik času, jak bych si přál. Baví mě, že je silná. Vychutnávám si s ní zatáčky, na dálnici je to nuda. Takže si vybírám cesty se zatáčkami a tam tomu dám opravdu napít.

Doporučíte nějakou dobrou silnici pro motorkáře v Evropě?

Moc se mi líbilo ve švýcarských Alpách, nebo rakouských, ale do italských jsem se zatím ještě nedostal.

V kolika letech jste si udělal řidičský průkaz?

V osmnácti. Musel jsem to stihnout před vojnou.

Vzpomenete si na vaše první auto?

Od mého velícího důstojníka jsem koupil za 15 000 Kč Škodu 100. Byla zrezlá a celá se houpala. Přesto to bylo docela pohodlné auto. Bohužel mi ale moc dlouho nevydrželo. Když jsem ho měl asi dva měsíce, tak jsem se dostal do lehkého smyku a dal plné kontra, rozmlátil jsem ho o svodidla. Nic se mi nestalo, bylo to v malé rychlosti, ale bylo po autu.

Jaké máte teď?

BMW 7. Koupil jsem si ho, protože je pohodlné. To je pro mě důležité. Také mám rád, když má auto nějaký styl. Bohužel BMW nemá úplně nejlepší, ale pohodlí vyhrálo.

Máte nějaký sen, jaké auto byste si rád jednou pořídil?

Chtěl bych si koupit Tatru 603. Už jsem ji jednou měl, ale musel jsem ji prodat, protože jsem neměl na to, abych ji mohl dát dohromady a bylo mi jí líto.

Kam jste se autem nejdále podíval jako řidič?

Na Gibraltar na jeden zátah, ale jeli jsme dva.

Co byste doporučil jiným řidičům, jak se zbavit mikrospánku? Co vám pomáhá?

Myslel jsem si, že mi pomáhá zpěv a málem jsem usnul i u toho zpívání. Takže nejvíce mi pomáhají dřepy. Vystoupím z auta a udělám si deset dřepů, pak jedu dál. Nebo mi pomáhá, když mám vedle sebe někoho, kdo permanentně mele, takže doporučuji dobrou přítelkyni.

Stalo se vám někdy na cestě, že jste musel zavolat asistenční službu?

Stalo se mi to zrovna vloni, když jsem jel z Chorvatska. Měl jsem ještě Mercedes E 270 a 30 km před Prahou mi najednou vysadil motor. Ve čtyři hodiny ráno. Měl jsem obrovskou kliku, že odtahovka mě odtáhla před barák. Říkali, že ještě můžou půl kilometru a už bych si to musel platit. Jsem docela šikovný na ruce, tak jsem si to sám opravil. Odešel mi vstřik. Tak jsem si koupil nový a vyměnil ho.

Vizitka:
-Narodil se 21. prosince 1974 v Praze.
-Vyučil se strojním zámečníkem a elektrikářem.
-Vidět ho můžete v muzikálech Rocky a Shrek.
-Vystupuje se svou kapelou Hubert.
Hodnocení článku
3.0 z 5 (60%)
Hodnoceno: 6x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů