0
zpět
14068

Průvodce nákupem ojetého vozu: výběr vozu

Asi každý z nás už někdy brouzdal v inzerátech a vybíral si své budoucí auto. Ceny ojetých vozů jsou oproti těm u nových aut výrazně nižší, a tak je možnost úspory při nákupu lákavá.
19.09.2022, naše téma

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
Ovšem atraktivní cena může být vykoupena souvisejícími riziky. Mezi ně patří někdy obtížně zjistitelný technický stav vozidel, jejich nejasný původ, případně nečestné chování prodejců. S trochou trpělivosti a patřičnou teoretickou přípravou se však lze většině těchto rizik vyhnout, nebo je omezit na minimum. K tomu vám pomůže i náš průvodce, který se podrobně zabývá jednotlivými kroky při výběru a koupi ojetého vozidla.

Výběr auta
• Ujasněte si, co hledáte
• Najděte si několik vhodných kandidátů

Vy sami nejlíp víte, k čemu a jak dlouho chcete auto používat, jaký budete mít roční nájezd, kde s ním nejčastěji budete jezdit a kolik financí máte připraveno.

Pro velkou rodinu se hodí kombík, případně sedmimístný vůz. Do hor SUV či offroad, na frajeřinky před holkami sporťák, nejlépe kabrio. Jste-li žena, zřejmě vás bude zajímat i barva vašeho budoucího vozu.

Obecně platí, máte-li nájezd do cca 25 – 30 tis. km/ročně, vyplatí se benzín. Je-li váš nájezd vyšší než uvedená hranice, lze doporučit diesel. Benzínové motory sice vykazují větší spotřebu než srovnatelné naftové motory, obvykle jsou však levnější a méně náročné na údržbu. Dieselové agregáty pak mohou mít pružnější projev a nízkou spotřebu, mohou ale po určitém nájezdu vyžadovat nákladné servisní zásahy.

Vaše představy a požadavky zadejte do vyhledávacího formuláře na www.tipcars.com či jiném inzertním serveru. Server vám nabídne seznam aut, která vyhovují zadaným kritériím. Máte-li jasného favorita, je dobré si k němu přidat ještě několik jiných vozů do party jako alternativu.

V konečné fázi při fyzickém výběru nelpěte za každou cenu na svém ideálním modelu, zvítězit by měl vždy ten zachovalejší kus. Jeden požadavek bude figurovat na seznamech snad každého budoucího kupujícího. A tím je SPOLEHLIVOST. Všichni chceme spolehlivé auto.

Testováním spolehlivosti jednotlivých značek a modelů se zabývá německé sdružení TÜV. Výstupy z těchto testů pak naleznete v žebříčcích spolehlivosti (TÜV Reporty). Pokud při výběru nevíte kudy kam, mohou vám pomoci různé testy a srovnání automobilových magazínů a časopisů nebo recenze uživatelů, kterých na internetu najdete spousty.

Bazírujete-li na finanční nenákladnosti pořízeného kusu, měli byste kromě pořizovací ceny zohlednit také spotřebu, ceny náhradních dílů a ceny povinného ručení, které se v závislosti na objemu motoru různí.

Výběr vozu máme za sebou a teď - od koho jej koupit?

Pokud vás zajímají další informace ohledně nákupu ojetého vozu, zadejte níže svůj e-mail a stáhněte si celý e-book Průvodce nákupem ojetého vozu.

chci si stáhnout e-book Průvodce nákupem ojetého vozu


můj e-mail:

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW 3 Coupé – s jakým dieselem koupit bazarový kus do 250 tis. Kč?

nejčtenější články

Audi A6 – koupit čtvrtou generaci s benzínovým čtyřválcem?

Seat Alhambra – koupit starší kousek po faceliftu s 2.0 TDI?

VW Touareg nebo Porsche Cayene? Jaké jsou s motorem 3,2 VR6?

Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2022, všechna práva vyhrazena.