0
zpět
11269

Prodáváte vůz? Pozor na podvodníky!

Aby se prodej vozu nestal noční můrou a vy si ušetřili pár šedých vlasů, upozorňujeme na fígle podvodníků.
18.03.2019, naše téma

hodnocení článku: 4.8 z 5 (96%)
hodnoceno: 6x
vaše hodnocení: -
Pokud prodáváte vůz na vlastní pěst a rozšiřujete informace o prodeji do širokého okolí, počítejte s tím, že se vám mohou ozvat vedle slušných zájemců i ti přinejmenším podezřelí, kteří nemají opravdový zájem vozidlo koupit. Pravým zájmem může být vytáhnout z vás peníze nebo auto, za které nakonec nezaplatí.

Jeden z prodejců podezřelé praktiky zájemců popisuje takto:

"...Systém je takový, že emailem projeví zájem o vozidlo ze zahraničí, pošlou scen pasu, nabídnou platbu předem a po oznámení o převedení částky, zkouší vylákat zaslání jakéhosi poplatku.
Varovnými signály jsou – úvodní email psaný překladačem, žádný telefonický kontakt, nezpochybňování ceny...
"

Příklad takového mailu:

Zájemce: Dobrý večer, Viděl jsem vaši reklamu. Mám zájem o koupi svého vozidla.Je vaše vůz ještě k dispozici? Láskavě odpovězte. Pozdravy.

Prodávající: Ano

Zájemce: Dobrý den, Díky za odpověď.Jak dlouho jste to vlastnil? jaká je vaše pevná cena? Pozdravy.

Prodávající: První majitel,Prodáváme 4, podobný stav, různé km.

Zájemce: Dík.Souhlasím s cenou. Ale chtěl bych vědět, jestli je možné koupit. Nejsem v České republice, jsem v táboře (Blackheath UK), ale pokud souhlasíte, že mi prodáte, zaplatím, než vyzdvihneme auto. Pozdravy.Další podobný příběh o tom: Jak "zájemce" údajně poslal o 30 000,- vyšší částku za auto, kterou chce později po prodávajícím zaslat zpět:

Zájemce: Jsem v porádku s cenou a stavu, budu rád si ji koupit. Nebudu moci prijít a zobrazit, protože jsem zaneprázdnen prací, ale fotografie je v porádku. Mám vyzvednout agent, který prijde k odberu po zaplacení. Budu platit bankovním prevodem na bankovní úcet.Uvedte prosím bankovní údaje jako je jméno a císlo úctu IBAN, abych mohl pokracovat v platbe a po zaplacení agent prijde k vyzvednutí.Pozdravy.

Prodávající: Dobrý den.Číslo účtu je ……….., po připsání částky 199 000.-Kč Vám zašleme daňový doklad, napište nám své fakturační údaje.Vozidlo Vám bude vydáno po připsání částky na náš účet.Děkuji.

Zájemce: Dobrý den, jsem udelal platby do svého úctu a ted jsem se ocekávat, PayPal, že e-mailem vás o této transakci, poslal jsem celkem 229,621.00 Kc na váš úcet. PayPal bude držení prostredku a to z duvodu nadmerných plateb 30,621.00 Kc pridané urcen k vyzvednutí. Musíte poslat pridané prostredky k agentovi a poslat potvrzení potvrzení na PayPal k overení, okamžite dostanou Western Union doklad potvrzující prevod prebytku fondu. Celková Peníze budou uvolneny na vás úcet bez dalšího odkladu a agent muže prijít k vyzvednutí ve vaší lokalite.Zde je vyzvednout Agent Centrála informace, kde budete posílat peníze pres západní prevodem odborovéhoProsím, dostat se zpátky ke mne, jakmile jste až s platbou, takže mohu kontaktovat agenta, aby se naplánovat vyzvednutí cas a datum.Díky

Zájemce: Dobrý den,Mužete mi prosím dejte mi vedet, co se deje, protože peníze byly odecteny z mého úctu a bankovní rekl, vy jste ten, oddálení transakci, protože jste nezaplatil vyzvednout odmenu agenta jsem pridal. Prosím dostat zpátky ke mne co nejdríve s detaily o transakci, jak jsem udelal muj díl a Nezasloužím žádné zpoždení na toto téma. Díky

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud na podobné podezřelé jednání narazíte, raději komunikaci s dotyčným ukončete.

Podvodník musí být vždy o krok napřed, aby se "uživil", proto dle přísloví "Čert nikdy nespí" s kritickým rozumem posuzujte každou situaci, do které se dostanete, abyste zbytečně nepřišli o peníze, auto nebo obojí...
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.