0
zpět
11269

Prodáváte vůz? Pozor na podvodníky!

Aby se prodej vozu nestal noční můrou a vy si ušetřili pár šedých vlasů, upozorňujeme na fígle podvodníků.
18.03.2019, naše téma

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
Pokud prodáváte vůz na vlastní pěst a rozšiřujete informace o prodeji do širokého okolí, počítejte s tím, že se vám mohou ozvat vedle slušných zájemců i ti přinejmenším podezřelí, kteří nemají opravdový zájem vozidlo koupit. Pravým zájmem může být vytáhnout z vás peníze nebo auto, za které nakonec nezaplatí.

Jeden z prodejců podezřelé praktiky zájemců popisuje takto:

"...Systém je takový, že emailem projeví zájem o vozidlo ze zahraničí, pošlou scen pasu, nabídnou platbu předem a po oznámení o převedení částky, zkouší vylákat zaslání jakéhosi poplatku.
Varovnými signály jsou – úvodní email psaný překladačem, žádný telefonický kontakt, nezpochybňování ceny...
"

Příklad takového mailu:

Zájemce: Dobrý večer, Viděl jsem vaši reklamu. Mám zájem o koupi svého vozidla.Je vaše vůz ještě k dispozici? Láskavě odpovězte. Pozdravy.

Prodávající: Ano

Zájemce: Dobrý den, Díky za odpověď.Jak dlouho jste to vlastnil? jaká je vaše pevná cena? Pozdravy.

Prodávající: První majitel,Prodáváme 4, podobný stav, různé km.

Zájemce: Dík.Souhlasím s cenou. Ale chtěl bych vědět, jestli je možné koupit. Nejsem v České republice, jsem v táboře (Blackheath UK), ale pokud souhlasíte, že mi prodáte, zaplatím, než vyzdvihneme auto. Pozdravy.Další podobný příběh o tom: Jak "zájemce" údajně poslal o 30 000,- vyšší částku za auto, kterou chce později po prodávajícím zaslat zpět:

Zájemce: Jsem v porádku s cenou a stavu, budu rád si ji koupit. Nebudu moci prijít a zobrazit, protože jsem zaneprázdnen prací, ale fotografie je v porádku. Mám vyzvednout agent, který prijde k odberu po zaplacení. Budu platit bankovním prevodem na bankovní úcet.Uvedte prosím bankovní údaje jako je jméno a císlo úctu IBAN, abych mohl pokracovat v platbe a po zaplacení agent prijde k vyzvednutí.Pozdravy.

Prodávající: Dobrý den.Číslo účtu je ……….., po připsání částky 199 000.-Kč Vám zašleme daňový doklad, napište nám své fakturační údaje.Vozidlo Vám bude vydáno po připsání částky na náš účet.Děkuji.

Zájemce: Dobrý den, jsem udelal platby do svého úctu a ted jsem se ocekávat, PayPal, že e-mailem vás o této transakci, poslal jsem celkem 229,621.00 Kc na váš úcet. PayPal bude držení prostredku a to z duvodu nadmerných plateb 30,621.00 Kc pridané urcen k vyzvednutí. Musíte poslat pridané prostredky k agentovi a poslat potvrzení potvrzení na PayPal k overení, okamžite dostanou Western Union doklad potvrzující prevod prebytku fondu. Celková Peníze budou uvolneny na vás úcet bez dalšího odkladu a agent muže prijít k vyzvednutí ve vaší lokalite.Zde je vyzvednout Agent Centrála informace, kde budete posílat peníze pres západní prevodem odborovéhoProsím, dostat se zpátky ke mne, jakmile jste až s platbou, takže mohu kontaktovat agenta, aby se naplánovat vyzvednutí cas a datum.Díky

Zájemce: Dobrý den,Mužete mi prosím dejte mi vedet, co se deje, protože peníze byly odecteny z mého úctu a bankovní rekl, vy jste ten, oddálení transakci, protože jste nezaplatil vyzvednout odmenu agenta jsem pridal. Prosím dostat zpátky ke mne co nejdríve s detaily o transakci, jak jsem udelal muj díl a Nezasloužím žádné zpoždení na toto téma. Díky

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud na podobné podezřelé jednání narazíte, raději komunikaci s dotyčným ukončete.

Podvodník musí být vždy o krok napřed, aby se "uživil", proto dle přísloví "Čert nikdy nespí" s kritickým rozumem posuzujte každou situaci, do které se dostanete, abyste zbytečně nepřišli o peníze, auto nebo obojí...
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.

nejčtenější články

Co prověřit při koupi ojeté Škody Octavia III?

Octavia, nebo i30? Vybíráme zánovní kombík s litrovým tříválcem

Škoda Octavia 2.0 TDI - co s kouřivostí motoru?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.