Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Ze Škodovky do coffee trucku. Pojízdnou kavárnu postavili z přepravníku pro koně

Naše téma
Denis Drahoš | 21.04.2024
dalších 8 fotek
Usměvavá Karolína Zelníčková svou víkendovou kratochvílí doslova žije. | foto: Se svolením Ondřeje Kvasnicy
Ondřej Kvasnica z Nové Hlíny na Třeboňsku pracoval v oddělení předvývoje v mladoboleslavské Škodovce. Mnohem více než automobily ho však zajímala káva. Poslechl své srdce a začal spolu se svou přítelkyní Karolínou Zelníčkovou plánovat otevření kavárny. Kartami ovšem zamíchal covid, a tak padla volba na coffee truck. Svou vysněnou kavárnu pár vybudoval z koňského přepravníku a jmenuje se příhodně: Dostavník.
Inspiraci našli na internetu. Ovšem ke stylové pojízdné kavárně vedla ještě dlouhá cesta, delší než si jeho majitelé dovedli představit.

„Přepravník jsem sehnal polorozpadlý z druhé ruky. Je to drahá záležitost, protože koňáci si jich docela váží. Nejprve jsem si myslel, že koupím už hotový vozík, dám tam stůl, kávovar a pojedu prodávat. Nakonec jsem skoro brečel, když jsem viděl, v jakém byl stavu. Podvozek prorezlý, díry v laminátovém opláštění. Start opravdu nebyl nejlepší,“ nastiňuje milovník kávy.

Přepravník bylo nutné celý rozdělat a znovu složit. "Rozpočet se nám tím lehce rozpadl a ve finále byl přepravník tou nejlevnější položkou. Vzali jsme to kompletně od podvozku,“ popisuje Ondřej Kvasnica.

„Přetmelit jsme museli kompletně celou střechu. Bylo v ní mnoho malých děr, které sice nešly vidět, ale dovnitř se jimi dostávala voda,“ přibližuje architektka Karolína Zelníčková.

Rekonstrukce koňského přepravníku byla poměrně náročná., zdroj: Se svolením Ondřeje Kvasnicy


S výjimkou odborných prací se na projektu podílela celá rodina. Nábytek si vyrobil Ondřej Kvasnica sám. "Truhlařinu jsem pochytil v Austrálii, kde jsem předtím působil na různých pracovních pozicích," vysvětlil.

Partneři jsou nadšení a svého rozhodnutí v žádném případě nelitují. Karolína Zelníčková si v jejich „kávovém světě“ splnila svůj sen. „Nejprve to byla spíše výpomoc na festivalech a o víkendech. Bylo moc fajn změnit prostředí kanceláře. Předtím jsem také byla hodně introvertní. Tato zkušenost mi pomohla otevřít se, protože jsem se dostala mezi lidi, s nimiž jsem musela komunikovat,“ uvádí sympatická blondýnka.

Dostavník je nakonec vyšel zhruba na 400 000 korun. Původní plán počítal se 100 000. "Navíc tam nejsou započítané hodiny a hodiny práce. Pomáhali nám všichni; bratr, rodiče i kamarádi. Mockrát jim za to děkujeme,“ říká vděčně Ondřej Kvasnica.

Pojízdná kavárna je vyrobená z koňského přepravníku., zdroj: Se svolením Ondřeje Kvasnicy


Oba partneři se už prý těší, až se vrátí ze své aktuální cesty po Novém Zélandu, usadí se na Třeboňsku a znovu vyrazí se svým Dostavníkem mezi lidi.

„Zveme všechny milovníky výběrové kávy, domácích dezertů a hlavně pohodové atmosféry už toto leto k nám. Pokud budete pořádat nějakou akci či oslavu, rádi za vámi přijedeme,“ uzavírá s úsměvem Ondřej Kvasnica.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů