Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Drzost: v těsném závěsu za autem projel cizí řidič závory parkoviště bez placení

Naše téma
Jaroslav Perdoch | 30.04.2024
Parkoviště v Nové Karolině, kde se noční drama odehrálo. | foto: Deník/Jaroslav Perdoch
Strach a obavy z podivného chování neznámého řidiče zažili manželé v podzemním parkovišti nákupního centra Forum Nová Karolina. Při projíždějí závod parkoviště se na ně velmi těsně nalepilo jiné auto. Takto v závěsu s nimi cizí řidič projel dvoje závory. 
Manželé se vraceli z kulturní akce. "Auto jsme v podvečer zaparkovali v druhém podzemním podlaží v Nové Karolině. Vrátili jsme se kolem půl desáté. Parkoviště bylo téměř prázdné. Zaujalo nás menší bílé auto, něco jako Fiat Uno. Uvnitř byli dva mladí lidé,“ uvedla paní Markéta.

Vozidlo se zapnutými světly stálo podle jejich slov šikmo na jedné z výjezdových cest. „Jakoby na něco čekali. Teď už tomu rozumím, ale to jsme tehdy netušili. Manžel nastartoval a rozjel se," pokračovala s tím, že cizí vozidlo se na ně okamžitě přilepilo. "Měli jsme je několik centimetrů za autem," dodala.

Takto projela obě auta první závoru. "Bylo to krajně nepříjemné. Člověka v noci na téměř prázdném parkovišti napadnou různé myšlenky,“ řekla paní Markéta.

Stejná situace se opakovala u druhé závory. „Opět jsme oba v závěsu projeli. Měli jsme strach, že do nás narazí," poznamenala. Neznámý řidič jel za jejich autem ještě asi kilometr. "Moc dobře nám nebylo. Začali jsme uvažovat o přivolání policie, druhé auto ale naštěstí odbočilo. Dost se nám ulevilo,“ pokračovala paní Markéta, která se domnívá, že osádka auta nechtěla doplácet parkovné a čekala na vůz, na který by se nalepila.

Další možností je ztráta parkovacího lístku. Za to se platí pokuta 300 korun. Teoreticky přicházela v úvahu i možnost krádeže a následného projetí bez lístku. Podle dostupných informací ale v uvedené době ke krádeži auta v Nové Karolině nedošlo.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů