Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Opel Corsa po faceliftu dostává novou příď a hybrid

Naše téma
Dominik Valášek | 25.05.2023
dalších 9 fotek
Opel Corsa | foto: Se svolením Opel
Corsa je bestsellerem Opelu. Malý vůz si za svou dlouhou kariéru odnesl celou řadu ocenění, a jelikož je aktuální generace v nabídce od roku 2019, přišel logicky čas na facelift. Na pohled je největší změnou příď, kterou zdobí stejně jako u větší Astry „Opel Vizor“, přibyly ale i technologie do interiéru nebo vůbec poprvé mild-hybrid.
Vizor znamená v podání Opeluleskle černou lištu, opticky propojující přední světlomety. Díky ní vypadá vůz nižší a širší, čemuž dopomáhá i nově tvarovaný nárazník s jinak postavenými „přístupy vzduchu“ – i když se reálně jedná jen o designový detail bez funkce. Nové jsou také samotné světlomety, potažmo jejich vrcholná verze Intelli-Lux LED, která umí vykrývat okolní účastníky provozu při zapnutých dálkových světlech, nově se 14 samostatnými LED segmenty v každém světle. Dosud jich bylo v každém světle 8. Novinkou je i moderní šedý odstín laku Grafik Grey, logo opelu vyvedené v černé, nebo šedé barvě a nápis Corsa přes celé víko zavazadelníku.

Uvnitř zůstal interiér více méně při starém, měnily se však technologie. Příplatkový plně digitální kokpit a desetipalcový infotainment staví na platformě Snapdragon od Qualcomm Technologies a nabízí vedle vyšší rychlosti a nových funkcí třeba i pokročilý systém hlasového ovládání. Vylepšením je také zrcadlení mobilních telefonů bezdrátově.

Na novou Corsu Electric se můžete podívat na oficiálním videu zde

Corsa dospěla i po stránce jízdních asistentů. Vedle nové panoramatické couvací kamery s vyšším rozlišením má nově i ochranu boků při parkování, adaptivní tempomat, a nechybí čelní protikolizní asistent s rozpoznáváním chodců.

Vůbec poprvé se u Opelu dočkáváme také mild-hybridu. Konkrétně jde o 48V architekturu, vypomáhající tříválcům o výkonech 100 a 136 koní. Do pohonného řetězce přibyla též nová šestistupňová dvouspojková převodovka.

Paradoxně nejvýkonnější Corsa je ovšem ta elektrická Corsa Electric. K současné verzi s menší baterií, která nabízí 136 koní a 357 kilometrů dojezdu, přibude ještě varianta o 156 koních, nabízející 402 kilometrů dojezdu a rychlé nabíjení na 80 % kapacity baterie za 30 minut.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů