Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Leony brzy čeká modernizace. Větší zásah se ale týká toho s mladším logem

Naše téma
Radek Pecák | 29.02.2024
další 3 fotky
Cupra letos navýší počet svých nabízených modelů | foto: Se svolením Cupra
Španělská automobilka bude i nadále u nás prodávat vozy se dvěma značkami. Ovšem větší důraz se v poslední době klade na Cupru. Ta řadu svých současných modelů Leon, Leon Sportstourer, Formentor a Born obohatí v závěru roku o další dva typy vozů. Jeden z nich je čistým elektromobilem, druhý dostane pod kapotu spalovací agregáty.
Předposlední dubnový den odhalí španělská značka Cupra podobu modernizovaných verzí svých klíčových modelů Leon a Formentor. Právě příchod druhého jmenovaného modelu s atraktivně tvarovanou karosérií SUV na náš trh způsobil před dvěma lety solidní rozruch. Tento vůz se prakticky ihned zařadil na rozhraní první a druhé desítky nejžádanějších sportovně-užitkových vozů této velikostní kategorie.

V případě modelu Leon bude nadále existovat jistá jeho rozpolcenost. Je totiž již řadu let k mání s logem Seatu, tak i Cupry.

„Připravujeme vylepšení jak pro verzi s logem Seatu, tak i pro Cupru. V tomto druhém případě ale bude změn více,“ uvedl pro Deník Filip Stoulil z českého zastoupení obou značek. I nadále se samozřejmě Leon bude prodávat jak s karosérií hatchback, tak i kombi.

Tím ale výčet letošních novinek španělské automobilky nekončí. Na podzim se podle Stoulila zájemci dočkají druhého elektromobilu značky, kterým bude Cupra Tavascan. Ceny by mohly být zveřejněny již v průběhu května.

Na již odtajněné novinky značek Cupra a Seat se podívejte zde:

další 3 fotky
Jedná se opět o SUV, které má délku 4644 milimetrů, rozvor 2766 a výšku 1595 milimetrů. Verze s baterií s využitelnou kapacitou 77 kWh má ujet na jedno nabití až 547 kilometrů. Počítá se i se sportovní úpravou VZ, která díky elektromotorům s výkonem 340 koňských sil zvládne zrychlovat z nuly na sto během 5,6 sekundy.

Terramar ještě se spalovacími agregáty
Úplný závěr roku pak má být zasvěcen příjezdu nového středně velkého SUV Terramar. Vlastně jde o náhradu zvolna končících modelů Tarraco a Ateca. Prodávat se bude i s pohonem všech kol. Ta mají roztáčet spalovací agregáty a ústrojí typu plug-in hybrid. Ateca byla do jisté míry českým výrobkem. Po celou dobu se totiž montovala v továrně Škody ve východočeských Kvasinách a i ona byla k dostání ve verzích Cupra a Seat.

Jistou třetí nohou, na které by španělský výrobce mohl stát, je její divize pro městskou individuální a samozřejmě elektrickou mobilitu. Má označení Mó a zatím nabízí dvě výkonové verze elektrických skútrů.

„Právě nyní intenzivně zvažujeme, zda je začneme nabízet u našich dealerů již v průběhu letošního roku,“ sdělil Stoulil. Do budoucna bude se bude s označením Mó zřejmě nabízet také miniaturní mětský čtyřkolový elektromobil.

Do konce letošního roku chce také české zastoupení dokončit proces budování sítě specializovaných dealerství Cupra. Ty jsou označovány jako Cupra Garage. První se v Česku objevily v průběhu minulého roku a nyní jsou umístěny třeba také v Brně, ve Znojmě  nebo v Českém Krumlově.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů