0
zpět

Nakupovali jsme pro vás vůz Ford Focus

U automobilky Ford jsme ptali na Ford Focus 1,6 Duratec Trend s motorem o maximálním výkonu 74 kW, kterého základní ceníková cena činila 464 990 Kč. Focus patří k nejúspěšnějším modelům, když mu v letošním pololetí náležela čtvrtá příčka na českém trhu vozů nižší střední třídy.
15.08.2005, naše téma

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+28

U automobilky Ford jsme ptali na Ford Focus 1,6 Duratec Trend s motorem o maximálním výkonu 74 kW, kterého základní ceníková cena činila 464 990 Kč. Focus patří k nejúspěšnějším modelům značky, když mu v letošním pololetí náležela čtvrtá příčka na českém trhu vozů nižší střední třídy.

Základní výbava vozidla:

Vnitřní 
Airbag řidiče a spolujezdce
ABS s elektronickým rozdělování brzdné síly EBD
Imobilizér
Hydraulický posilovač řízení
Centrální zamykání s dálkovým ovládáním
Přední okna elektronicky ovládaná s jednorázovým otvíráním na straně řidiče
Varovný signál rozsvícených světel a zpožděné zhasnutí vnitřního osvětlení
Sedadlo řidiče s manuálně nastavitelnou výškou
Zadní sedadlo dělené v poměru 40/60
Úprava pro Isofix úchyty dětských sedaček na vnějších zadních sedadlech
Vnitřní kliky s hliníkovou povrchovou úpravou
Tlačítko ruční brzdy s hliníkovou povrchovou úpravou
Měřící přístroje s hliníkovým lemováním
Sloupek řízení nastavitelný ve čtyřech směrech
Volant se stříbrnou úpravou a koženým potahem
ICE1 stereo rádio s kazetovým přehrávačem
Vnější 
Černá boční lišta
Nárazník v barvě karosérie a ochrannou pryžovou lištou
Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
Třetí brzdové světlo a vyhřívané zadní sklo
Přední mlhová světla
Ocelová kola 6x15" s paprskovými kryty
Pneu 205ú55R16
Minirezerva 

Výbava na přání:

Sada Top (manuální klimatizaci, stropní airbagy za 25 000 Kč)
Sada Top (automatická převodovka, klimatizace, stropní airbagy za 35 800 Kč)
Elektronický stabilizační systém ESP (19 000 Kč)
Bezpečnostní brzdový asistent EBA (3900 Kč)
Centrální dvojité zamykání s dálkovým ovládáním (5100 Kč)
Obvodový alarm 
Zpožděné vypínání předních světlometů (11 000 Kč)
Obvodový alarm s prostorovým čidlem (13 000 Kč)

Během jednoho týdne jsme navštívili tři prodejce vozů Ford – společnost RS Motor v Příbrami, dealera Ford Charouz v Žebráku a pražského prodejce Ford Valoušek.

RS Motor Příbram

Příbramský dealer sídlí na dobře viditelném místě přímo u rušného obchvatu města nedaleko křižovatky na příjezdu od Prahy. Vystavené vozy jsem 26.července obešel několikrát, ale nikdo si mne moc nevšímal. Až po chvíli jsem zjistil, že prodejce Ivo Štajner sedí v trošku zastrčeném koutě odkud nemá výhled na všechny vystavené vozy. Tak jsem ho oslovil sám. Ochotně mi vůz Focus předvedl, poskytl základní informace o cenách i výbavách, včetně doplatků za výbavu na přání či barev, které nejsou v základní ceně. Protože šlo o první návštěvu, tak jsem zkoušel získat alespoň nějakou slevu. V dealerství sice na uvedený model žádnou oficiálně nenabízeli, ale pan Štajner mi naznačil, že při objednávce modelu za cca 460 000 Kč bych mohl počítat se slevou kolem 10 %. K platebním podmínkám mi uvedl, že je možné sjednat jak leasing, tak půjčku. O výhodách a dalších detailech jsme se nebavili. Měl jsem pocit, že dealer nevyvinul maximální úsilí, aby mne přesvědčil o výhodnosti koupě.

Ford Charouz Žebrák

Prodejna Ford Charouz v Žebráku je na dohled z dálnice na Plzeň a prakticky hned u sjezdu na Žebrák. Navštívil jsem ji ve v úterý 27.července po 17.00 hod, takže byl v dealerství klid. Ani jsem se nestačil moc rozhlédnout a vstříc mi vyšel prodejce Tomáš Jirava, který mne přemluvil, abych si vozy nejdříve pořádně prohlédl a potom odpovídal na mé otázky.
Když uslyšel můj zájem o vozy Focus a poznámku, že mi v Příbrami slíbili slevit až 10 %, se řadou argumentů se snažil upoutat na velmi lukrativní sezónní nabídku právě na provedení Trend. Operoval tím, že nabízený vůz má navíc mimo jiné manuální klimatizaci a stropní airbagy, stejně jako vylepšené autorádio. Měl tak hodnotu téměř 500 000 Kč, ale díky slevě ve výši 84 200 Kč činila aktuální výsledná cena pouhých 414 890 Kč. Dodací lhůty byly u některých vozů prakticky ze skladu, zejména se zvláštní výbavou a příplatkovou barvou se prodlužovala na několik týdnů.
Proti Příbrami mne chtěl zaujmout detailnějším povídáním o možnostech financování vozidla. Iniciativně mi vyjel speciální nabídku finančního leasingu pro soukromé osoby a pomohl mi orientovat se v nejlepších kalkulacích, které se pohybují kolem akontace 30 % a splátkového kalendáře na 3 až 5 let.
V následném, již spíše přátelském povídání mi naznačil, že tamní dealerství nabízí zákazníkům proti těm ve velkých městech, zejména potom Praze či Plzni, větší klid a pohodu. Když jsem se snažil zjistit, jak usilují o udržení zákazníka, tak mi řekl, že těmto poskytují například různé výhody při servisních službách a prodeji doplňků, včetně výhodného poskytnutí náhradního vozidla během opravy.

Ford Valoušek Praha

Dealerství Ford Valoušek je situováno na Praze 4 nedaleko metra Chodov na rušné ulice Ke stáčírně. Chvíli trvalo, než si mne 28.července všiml prodejce Tomáš Vodička, který měl v danou chvíli nějaké obchodní jednání a další prodejce v tu dobu nebyl v dealerství. Zřejmě v časové tísni mi proto podal rychle základní informace o stejné akční nabídce na Ford Focus v provedení Trend jako v Žebráku a nechal mne prohlédnout si detailně vůz. Po chvíli ke mne zase „odskočil“ a nastínil platební možnosti, zejména leasing s možností splácení 3-6 let. Ochotně nabídl možnost krátkého testu vozu s požadovaným motorem 1,6 l. Když jsem se zajímal o nějaké další výhody, které novému zákazníkovi dealerství poskytuje, například slevu na servisní hodiny, uvedl, že tuto již mají promítnutou v jejich ceně a další výhody že již neposkytují.

TIP: TEST - Ford Focus 1.6 Ti – VCT

Nejvíce se snažil dealer v Žebráku

Z celkové nabídky vyšly lépe dealerství v Praze a Žebráku. Bylo tomu tak proto, že nabídla větší hodnotu za výrazně zajímavější cenu. Oba tito dealeři se rovněž více snažili, aby mne přesvědčili, že koupí u nich určitě neprohloupím. Z obou potom vyzněl o něco aktivnější prodejce Tomáš Jirava ze Žebráku, protože poskytl navíc „intimní“ informace o dealerství a byl konkrétnější v cenové nabídce. Chování všech tří dealerů však odpovídalo dobrému postavení značky Ford na českém trhu, stejně jako skutečnosti, že šlo pro o již zajímavý obchod v hodnotě 400 000 až 500 000 Kč.

technický popis
karoserie
typ
hatchback
rozměry a hmotnosti
délka (mm)
4342
šířka (mm)
1840
výška (mm)
1447
rozvor (mm)
2640
motor
max. výkon kW (k)/ot./min.
74 (100)/6000/1
max. kroutící moment Nm/ot./min.
150/4000/1
spotřeba
spotřeba paliva l/100 km
6,7
město
8,7
mimo město
5,5
kombinovaná
6,7
CO2 (g/km)
161
palivová soustava
výkony
max. zrychlení (0-100km/h) s
11,9
max. rychlost (km/h)
180
převodovka
počet rychlostních stupňů
5
přenos hnací síly
řízení
zavěšení kol
brzdy
pneumatiky a ráfky
cena
příplatková výbava
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Jirka, 15.08.2005 10:39
No jo, amerika ja vyšitá.
anonym, 05.07.2007 15:21
proc neudelate neco pro ranges nechce kazdy tranzita

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.