zpět
6687

Motoristé mají výhrady k systému ISA

Evropská unie chce pomocí systému ISA zajistit dodržování maximální povolené rychlosti. Odborníci jej ale považují za rizikový.
02.02.2014, naše téma

hodnocení článku: 2.0 z 5 (40%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -

Proti systému ISA (Inteligent Speed Adaptace) se v průzkumu veřejného mínění vyslovily tři čtvrtiny řidičů. Tento systém by byl schopen prostřednictvím kamer nebo satelitů detekovat nebezpečné situace a automaticky zabrzdit vozidlo. Velký nesouhlas sklidil také návrh Evropské unie, že mimo nových vozů, které by tento systém měly již standardně z výroby, by jím bylo nutné dovybavit i starší vozidla.

Prozatím by se systému ISA mělo využívat jen na dálnicích, kde by žádný automobil neměl překročit státem stanovenou maximální povolenou rychlost. Odpůrci z řad odborníků i laické veřejnosti ale poukazují na fakt, že v případě, pokud ISA automaticky zasáhne do rychlosti vozidla například při předjíždění, se jedná o větší riziko, než které představuje překročení rychlosti o několik kilometrů v hodině. Nic ale zatím není jisté, jelikož by se ISA měl objevit v autech nejdříve za 7 let.

Odborníci tvrdí, že ISA nebude mít pozitivní vliv na bezpečnost silničního provozu, protože nedokáže účinně zabránit dopravním nehodám, a shodují se na názoru, že by se spíše mělo investovat do zkvalitnění silniční sítě.

V zemích Evropské unie každoročně při dopravních nehodách zemře 30 000 osob a více jak 1,5 milionu je zraněno.


autor:
"originální stav ojetin je lepší než tuning"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Karavanem do Rakouska. Praktické rady a zkušenosti

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.