zpět
6611

Mezi motoristy roste obliba tabletů

Díky klesající ceně se tablety stávají dostupnější pro motoristy i firmy.
15.12.2013, naše téma

hodnocení článku: 1.0 z 5 (20%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -

Na tablet lze nainstalovat řadu aplikací užitečných jak pro řidiče, tak případně pro zaměstnavatele. V poslední době se tato zařízení stávají stále populárnějšími.

Ceny poměrně dobře vybavených tabletů se systémem Android startují zhruba na 3.000 Kč. Tablet nabízí nejen firemním řidičům přístup k nejrůznějším informacím a údajům souvisejících s pracovním výkonem a umožňují také jejich záznam.

"Za tuto částku získávají zaměstnanci snadný přístup k informacím, které potřebují pro efektivní práci. Prostřednictvím nejrůznějších aplikací mohou zaznamenávat například počet ujetých kilometrů, délku pracovní doby, prostojů apod.," uvedl Ashley Sowerby, generální ředitel společnosti Fleet Solutions.

Každý uživatel si může tablet přizpůsobit na míru svým potřebám. Lze jej využít ke sdružování firemních vozů, zvládne číst QR kódy, čárové kódy nebo také pořizovat fotografie. Nemusíte být stále on-line: data lze uložit a odeslat později.

Stejnou službu udělají motoristům také chytré telefony. Tablety jsou pro ně ale vhodnější z důvodu většího displeje. Různé dokumenty nebo data se na nich lépe čtou, navíc stojí prakticky stejně jako výkonnější smartphony.

Čeští řidiči, kteří mají tablet, si do něj nejčastěji stahují aplikace zastupující funkci satelitní navigace nebo které sledují počet ujetých kilometrů a počítají průměrnou spotřebu. Týká se to především zaměstnanců jezdících se staršími auty, v nichž není navigace od výrobce či palubní počítač. Oblíbené jsou také aplikace, které ukazují místa, kde policie nejčastěji měří rychlost.


autor:
"originální stav ojetin je lepší než tuning"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Sedm tipů na jednodenní výlet za hranice

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.