Naše téma
ČTK | 23.07.2012
Jenson Button. | foto: ČTK
Hockenheim - Stáji McLaren se při nedělní Velké ceně Německa v Hockenheimu podařil rekordní pit stop.
Jenson Button při své druhé zastávce v boxech uvedl monopost do klidu na pouhých 2,31 sekundy, během kterých jeho mechanici stihli vyměnit kola.

"To je téměř neuvěřitelné. Fenomenální čas," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh. "Kvůli našim zastávkám jsme byli často terčem kritiky, ale tentokrát chlapci odvedli neuvěřitelnou práci; 2,31 sekundy, to je tak na mrknutí oka," přidal se s pochvalou i Button.

Bleskurychlá výměna pneumatik pomohla Buttonovi v závodě na průběžné druhé místo, protože do té doby druhý Sebastian Vettel z Red Bullu se v dalším kole vrátil z boxů až těsně za ním. Britský pilot pak sice v předposledním kole závodu pozici neudržel, Vettel však byl za předjížděcí manévr mimo trať potrestán dvacetisekundovou penalizací, takže druhé místo nakonec připadlo přece jen Buttonovi. Závod vyhrál Fernando Alonso z Ferrari.