Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Věhlasné motorky, Dakar za oponou i nejznámější oktávka. Koná se Czech Drive

Naše téma
Dominik Pohludka | 08.03.2024
další 3 fotky
Czech Drive zavítá o víkendu 9. a 10. března 2024 na Výstaviště Kroměříž. | foto: Výstaviště Kroměříž
Nejznámější Škoda Octavia na světě, se kterou závodník Roman Kresta zažil mimořádně dramatické chvíle na slavné Rally Monte Carlo, bude k vidění o nastávajícím víkendu na Czech Drive v Kroměříži. V sobotu 9. a neděli 10. března si mohou návštěvníci na místním výstavišti prohlédnout expozici moderních i historických vozidel. Chybět nebude ani autogramiáda, besedy s úspěšnými jezdci a prezentace věhlasných motoristických značek.
Pořadatelé připravili také expozici mapující úspěchy luhačovického jezdce Romana Kresta napříč jeho bohatou kariérou, na které bude také k vidění celá řada zajímavých artefaktů. Do Kroměříže zavítá například Aleš Loprais s kamionem Praga. Dakarskou stopu doplní také Jaroslav Valtr s kamionem Iveco.

Účast přislíbil i znalec nejtěžšího závodu světa Vlasta Korec, který provede návštěvníky besedou a autogramiádou. „Dakarská beseda začne v sobotu ve 14:30,“ prozradil známý moderátor. „Kdo nestihne sobotní besedu naživo, budeme pro něj mít v neděli na výstavišti i záznam na velkoplošné obrazovce,“ dodal.

Czech Drive nabídne i expozici motocyklů značky Ducati. „Předvedeme veřejnosti výstavu, která mapuje historii i současnost motocyklového fenoménu z Itálie. Hlavním tahákem bude bezesporu PanigaleV4 R, jedná se o originální repliku superbiku, se kterým vítězil Álvaro Bautista ve WorldSBK,“ nalákal návštěvníky ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Příchozí se mohou potkat také s Davidem Pabiškou a jeho motocyklem KTM Rally, Zdeňkem Tůmou s motocyklem Yamaha RR 700 anebo Tomášem Ouředníčkem s automobilem Toyota Hilux GR T1. Milovníci jedné stopy se dále mohou těšit na ikony z Itálie jako jsou například Hypermotard 698 Mono, Monster S Multistrada V4 RS, DesertX Rally a mnoho dalších.

Aby to nebylo jen o koukání, mohou si fanoušci Esportu vyzkoušet svůj um na profesionálních závodních simulátorech s hrou Assetto Corsa a také na playseats platformě Playstation 5 s hrou Gran Turismo. "Pro hráče je připravena i soutěž o nejrychlejší kolo s řadou hodnotných cen,“ uvedla mluvčí Výstaviště Kroměříž Michaela Ohlídalová s tím, že pro nejmenší fandy je připravená také dětská zóna se šlapacími autíčky a závodními modely.

A jelikož se má na silnici především myslet na bezpečnost, nebudou na Czech Drive chybět ani odborníci z BESIPu. "A jak je na výstavišti zvykem program doplní také prodejci v odvětví auto/moto segmentu a kvalitní gastronomické zázemí,“ uzavřela mluvčí.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů