Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Jaký je nový Ford Puma?

Naše téma
František Mašek | 13.02.2020
dalších 16 fotek
foto: Ford
Už brzy spatří motoristé na našich silnicích novou Pumu. Kompaktní SUV vypadá k světu a stejně tak i jezdí, limitující je vyšší cena.
Ford Puma vypadá k světu, líbí se nám dravý vzhled karoserie. Vpředu zaujme velká čelní maska, na zádi pak prolisy naznačující možný sportovní potenciál vozu. Uvnitř novinky nás ale vítají známé tvary palubní desky. Ta je převzata z Fiesty, což je jedině dobře. Také interiér je bez připomínek, místa ve druhé řadě je ale tak akorát. Zavazadelník má objem 456 litrů, u hybridní verze se zmenší na 401 litrů. Při tomto objemu samozřejmě chybí rezerva, dostanete sadu pro opravu plášťů. Potěší ale praktická vychytávka, kterou je tzv. Megabox, což je vyjímatelná schránka uvnitř zavazadelníku.

Čerstvá novinka má pod kapotou jediný motor ve třech výkonových verzích. Litrový tříválec EcoBoost může mít výkony 70, 92 a 114 kW. Obě silnější verze si můžete také objednat s mild-hybridním systémem. Ten obsahuje startér-generátor, který umí energii při brždění ukládat do lithium-iontové baterie a při potřebě akcelerace asistuje spalovacímu motoru, krátkodobě navyšuje točivý moment až o 50% (výkon 11,5 kW) a stará se i o napájení elektroniky vozu. Právě nejsilnější provedení o výkonu 114 kW s hybridem a manuální šestistupňovou převodovkou zkoušíme jako první. Tato zatím nejsilnější verze má také větší turbodmychadlo.

Testujeme pětici různých jízdních módů (Normal, Eco, Sport, mód pro kluzký povrch a poslední pro nezpevněnou cestu). Ty mají poměrně velký vliv na dosahovanou dynamiku auta, pokud tedy chcete spořit palivo, bude snahou Eco režimu držet motor v co nejnižších otáčkách. To samé bude platit i v případě módu pro kluzký povrch. Použitelnější je režim Normal, my ale rychle přepínáme na Sport. Přeplňovaný tříválec se konečně zhluboka nadechuje a auto vyráží kupředu. A jsou tu první zatáčky, v nich drží Puma jako přibitá, skvělé! I když máme 18“ kola, necítíme nerovnosti víc, než by nám bylo příjemné. Naladění podvozku spolu s přesným řízením se nám moc líbí. Jen nám přijde, že se šetřilo na tlumících hmotách na podvozku. Poměrně dost je slyšitelný hluk od velkých kol. To je ale prozatím jediná nepříjemnost, s kterou jsme se u nové Pumy setkali. A pak je tu ještě cena. V základu za Ford Puma zaplatíte 513 900 Kč. Při srovnání s konkurenčními nabídkami je to poměrně vysoká částka, v základu je ale auto velmi dobře vybavené. Zmínit můžeme třeba integrované systémy pro hlídání jízdních pruhů, rozpoznávání dopravních značek nebo automatické přepínání dálkových světel, nechybí ani navigace s hlasovým ovládáním.
Hodnocení
Brzdy
1
Design
1
Dílenské zpracování
2
Dynamika motoru
3
Jízdní komfort
2
Ovladatelnost
1
Prostornost
4
Pružnost motoru
3
Řazení
3
Řízení
1
Sedadla
2
Spotřeba
3
Výhled z vozu
3
Zavazadelník
1
Celkové hodnocení - průměr:
2.14
* Hodnocení dle známky od 1 do 5 jako ve škole, kde 5 je nejhorší výsledek a 1 je nejlepší výsledek
Technický popis
Karoserie
Typ
SUV
Rozměry a hmotnosti
Délka (mm)
4186
Šířka (mm)
1805
Výška (mm)
1548
Rozvor (mm)
2588
Objem zavazadlového prostoru (l)
456
Motor
Typ
Zážehový, přeplňovaný
Počet válců
3
Zdvihový objem (ccm)
999
Kompresní poměr
10:1
Max. výkon kW (k)/ot./min.
114/5000-6000
Max. kroutící moment Nm/ot./min.
250/1500-3500
Max. výkon kW (k)
11,5
Max. točivý moment Nm
240/2500
Spotřeba
Město
5,1
Mimo město
3,9
Kombinovaná
4,4
Výkony
Max. zrychlení (0-100km/h) s
9
Převodovka
Typ převodovky
Manuální
Počet rychlostních stupňů
6
Cena
Cena nejlevnější verze v základní motorizaci (Kč)
513900
Hodnocení článku
4.0 z 5 (80%)
Hodnoceno: 6x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů