zpět
479

Jak získat ojetinu na leasing?

Dosud jednoznačně nejčastěji leasovanou komoditou v České republice jsou osobní vozy. Změna tohoto trendu se přitom v blízké budoucnosti neočekává. Auto za hotové peníze si totiž dokáže koupit stále jen malá část populace
25.04.2005, naše téma

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Dosud jednoznačně nejčastěji leasovanou komoditou v České republice jsou osobní vozy. Změna tohoto trendu se přitom v blízké budoucnosti neočekává. Auto za hotové peníze si totiž dokáže koupit stále jen malá část populace. Většina obyvatel je tedy i nadále nucena využívat rozličné nástroje k financování nákupu, které výdajovou zátěž rozloží do delšího časového období.

Zcela samozřejmým nástrojem financování je leasing. Přestože se tento produkt díky své ceně obecně vyplatí spíše u menších investic a u koupě nových vozů, dynamicky se tento způsob financování rozvíjí také v případě ojetých automobilů. Získat " ojetinu " na leasing totiž v současné době může klient při předložení všech požadovaných dokumentů již během několika minut přímo v autobazaru. Vše má přitom velmi jednoduchý průběh. Zákazník si vybere vůz a leasingová společnost mu nabídne splátkový kalendář s ohledem na jeho bonitu a také s ohledem na stáří a cenu vozu. Pro klienta pak není nic jednoduššího, než si porovnat cenu ojetiny za hotové s celkovou sumou splátek a zjistit leasingové navýšení.

Především pro soukromé osoby a domácnosti je v případě financování ojetého osobního automobilu cenově nejvýhodnější spotřebitelský úvěr, který se stal po loňskách legislativních změnách hromadným trendem v nabídkách tuzemských leasingových společností. Kromě cenové atraktivity lze za jeho přednost považovat také skutečnost, že poskytovatel spotřebitelského úvěru musí podle platných pravidel kdykoliv umožnit jeho splacení. Naopak splátkový prodej se po ne zcela koncepční daňové novele stal kvůli růstu DPH pro financování nepodnikatelů prakticky nepoužitelným. Vzestup zájmu o ojeté vozy však lze sledovat i v podnikatelské sféře hlavně u užitkových automobilů.

Ojeté vozy jsou v oblasti leasingu automobilů v současnosti celorepublikovým trendem, který podporuje také možnost dovozu automobilu ze zahraničí. Rozdíl v cenách je značný, přičemž užitná hodnota je stejná. Zájem tak neustále vzrůstá. Ze zahraničí jsou již dvě třetiny všech ojetin a situaci výrazně neovlivňuje ani skutečnost, že do ČR nelze dovézt automobil starší pěti let. Do budoucna se dá předpokládat, že tato vývojová tendence ještě zesílí. Počet ojetých vozů z ciziny by mohl klesnout až v případě postupného vyrovnávání cen, což se však v nejbližší době neočekává.


Porovnání různých způsobů financování u společnosti D.S.Leasing:

Ojetý vůz Škoda Octavia 1,6 l/75 kW, cena 350 000 Kč vč. DPH.

Finanční leasing

První navýšená splátka105 000 Kč
Měsíční splátka vozidla 8 500 Kč
Celkem za 36 měsíců411 000 Kč

Spotřebitelský úvěr

První navýšená splátka105 000 Kč
Měsíční splátka vozidla 8 277 Kč
Celkem za 36 měsíců402 972 Kč

Pozn.: Srovnání je orientační. Ve splátkách není obsaženo havarijní ani zákonné pojištění.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.