Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Ford u nás za třicet let prodal 360 tisíc aut. Nyní přichází elektrická éra

Naše téma
Radek Pecák | 14.09.2023
dalších 5 fotek
Ford hledí do dalšího období s optimismem | foto: Radek Pecák
Automobilka Ford z amerického Michiganu existuje již 120 let, ovšem v České republice má tato značka oficiální zastoupení teprve třicet let. Jubileum si nyní Ford Česká republika připomněl na slavnostním galavečeru v rezidenci velvyslance USA v Praze.
Za 30 let prodal Ford v České republice více než 360 000 vozidel. Potvrzením důvěry, kterou si značka u českých motoristů vybudovala, je i fakt, že Ford se mnohokrát stal nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů – v letech 2007 až 2011 dokonce pětkrát za sebou! Zároveň je Ford za celých 30 let nejúspěšnějším prodejcem lehkých užitkových vozidel v ČR.

Na snímky ze slavnosti se můžete podívat do naší fotogalerie.

„Za 30 let jsme urazili dlouhou cestu a těší nás, že dnes je značka Ford vnímána českou laickou i odbornou veřejností tak pozitivně,“ řekl Libor Beneš, Country Manager pro Českou republiku.

„Do čtvrté dekády našeho působení na zdejším trhu vstupujeme s velice silným a rozmanitým produktovým portfoliem, které pokrývá mnoho karoserií a typů pohonu Zároveň se ovšem nezříkáme našeho amerického dědictví, a tak v naší nabídce zákazníci nadále najdou klasické americké legendy Mustang a Bronco,“ dodal.

Explorer už bude elektrický
Andrea Laky, generální ředitelka Ford Motor Company pro Českou republiku a Maďarsko, doplnila: „Moci se ohlédnout zpět a vidět tak úžasný příběh je nádherný pocit. Nyní však již s optimismem vyhlížíme nejbližší budoucnost, která přinese řadu vzrušujících novinek, sdělila.“

Klíčové momenty Fordu ČR
- V roce 1993 Fordy u nás prodávalo 5 dealerů, nyní jich je 46
- V roce 1997 se poprvé stal imortérem číslo 1
- V roce 2013 se konečně i u nás oficiálně začíná prodávat ikonický model Mustang
- V roce 2017 přesáhl počet v Česku prodaných Fordů hranici 300 000
- V roce 2021 si první zákazník v Česku převzal elektromobil Ford Mustang Mach E

Již v roce 2024 bude Ford nabízet hned devět plně elektrických modelů. Nejaktuálnější elektrickou novinkou je nový Explorer, který bude oficiálně uveden na český trh během letošního podzimu.

Právě tento vůz jsem si již v rámci slavnostního večera mohl také prohlédnout. Byť využívá speciální elektrickou platformu z koncernu Volkswagen, po stránce designu i vnitřního vybavení je to svébytné autto.

K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move, online infotainment s prémiovým audiosystémem, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie. První vozy budou zákazníkům dodány v létě 2024.

Široká veřejnost se ale s autem bude moci seznámit již během specializovaného veletrhu e-Salon v listopadu na pražském výstavišti v Letňanech.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů