0
zpět
6499

Chcete si vypůjčit dodávku? Přečtěte si rady odborníků

Společnost Enterprise Rent- A- Car nabádá všechny zájemce o pronájem dodávky, aby si smlouvu o pronájmu před podpisem nejdříve důkladně pročetli.
21.09.2013, naše téma

hodnocení článku: 2.3 z 5 (46%)
hodnoceno: 4x
vaše hodnocení: -

Pronájem dodávek a lehkých užitkových vozů využívají jak běžní motoristé, tak firmy. Většinou dodávky potřebují jen občas, proto se jim jejich koupě nevyplatí, a právě pro ně jsou tu různé půjčovny automobilů. Požadavky zákazníků jsou různé, většinu z nich ale zajímá hlavně konečná cena pronájmu. Enterprise-Rent-A-Car ale motoristům radí, aby věnovali náležitou pozornost také těmto aspektům:

• je vhodné vybírat pronajímatele, který má hustou síť poboček. Pokud se vám dodávka po cestě porouchá, jen firma s dobrým pokrytím dokáže zajistit rychlou opravu pronajatého vozu nebo zapůjčení náhradního.

• Vyberte si vůz podle vašich potřeb. Někdo vyžaduje bezbariérový přístup, jiní zase potřebují ve větší míře využívat bezdrátové technologie, např. Bluetooth.

• Zjistěte si, jak vámi vybraná půjčovna řeší případné poškození vozu, některá si totiž účtuje nemalé poplatky (tzv. vícenáklady). V případě opravy by vám kvalitní firma měla být schopna přesně doložit, za co skutečně platíte.

"Dodávky se většinou pronajímají na dobu několika málo dní. Některé firmy je ale potřebují i na měsíce a ve výjimečných případech si dodávku půjčí třeba i na několik let. Většina zákazníků přesně ví, o jaký typ vozidla mají zájem. Při sepisování smlouvy o pronájmu se nezapomeňte poskytovatele zeptat na podrobnosti o tom, jakým způsobem řeší náhradu škody v případě poškození vozu nebo jestli budete platit nájemné i v době, kdy se kvůli poruše nepojízdná dodávka ocitne v servisu," dodal závěrem Glynn.

České autopůjčovny nabízí zákazníkům pronájem nejrůznějších modelů dodávek. Jednou z nejpopulárnějších je Ford Transit, jehož vypůjčení na 24 hodin bez omezení počtu najetých kilometrů vyjde v průměru na 600 Kč bez DPH (726 Kč včetně DPH). U některých půjčoven požadují složit vratnou kauci (nejčastěji 5.000 Kč), kterou dostanete zpět po vrácení vozu.


autor:
"originální stav ojetin je lepší než tuning"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.

nejčtenější články

Co prověřit při koupi ojeté Škody Octavia III?

Octavia, nebo i30? Vybíráme zánovní kombík s litrovým tříválcem

Škoda Octavia 2.0 TDI - co s kouřivostí motoru?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.