zpět
/ blog
8917

F1 2017 GP Maďarska - Raikkonen uhájil double pro Ferrari

Kimi Raikkonen uhájil vítězství pro Sebastiana Vettela a double pro Ferrari. Hamilton s Bottasem předvedli férovou týmovou režii a Liberty Media opět ukázala, jak si vážit fanoušků F1.
02.08.2017, blog

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+25
Očima odborníka Tomáše Richtra:


Letošní velká cena Maďarska zanechala kromě napínavého závodu silnou stopu také tam, kde to doposud nebylo obvyklé: v prostoru pro fanoušky za hlavní tribunou. Velmi početná návštěva byla totiž podpořena doprovodným programem, a teď nemám na mysli další závodní série F2, GP3 a Porsche, ale hlavně program v zóně pro fanoušky v prostoru za hlavní tribunou. Zatímco vloni to byla prázdná plocha připomínající opuštěný festivalový areál, letos nebylo pro nabídku atrakcí a programu kam utéct. Na velkém pódiu se za doprovodu hudby pořád něco dělo a kolem byly umístěny stánky, kde si nejen můžete zakoupit týmové artikly, ale vyzkoušet pitstop, zúčastnit se závodu dronů, zažít radost na stupních vítězů, odmávat cíl závodu nebo si vyzkoušet simulátor. Za tento pozitivní kontrast může nové vedení formule 1 pod dohledem Charlese Careyho. Poprvé musím naplno přiznat pozitivní dojem z odchodu Bernieho Ecclestona, který v moderní době už F1 dusil. Jeho víra v exkluzivitu formule 1 vedla k přesvědčení, že fanoušci se budou trmácet na okruhy velkých cen jen a pouze za F1. A když ta zrovna nejezdí, nebylo co jiného dělat. K dispozici nebyla žádná alternativní zábava. Bernieho schizofrenie mu bránila dovolit, aby umožnil jiným firmám ‚parazitovat‘ na slávě F1 a ‚jeho‘ byznysu. A tak z doprovodných akcí nebyly žádné. A lidé postupně přestávali jezdit.

To se ale letos změnilo. Počínaje letošní GP Rakouska je z velké ceny jeden velký mejdan pro všechny věkové kategorie a různá pohlaví. Místo zaplnila pozitivní energie.

A tu umocnil průběh samotného závodu. Krásně napínavá bitva titánů na maďarském Hungaroringu přinesla vítězství a druhé místo pro Ferrari. Po dramatu s pneumatikami ze závěru závodu na Silverstonu to byla velká úleva, protože bodový náskok, který se smrsknul na jediný bod, zase Vettelovi narostl na čtrnáct bodů. Hodně mu ale k nim pomohl týmový kolega Kimi Räikkönen. Vettel měl od začátku problémy s řízením, kvůli kterým nebyl dostatečně rychlý. Ferrari ale Räikkönenovi nedovolilo Vettela předjet navzdory tomu, že jej zezadu výrazně ohrožoval nejprve Valtteri Bottas a pak jeho kolega z Mercedesu Lewis Hamilton. Když Bottas Ferrari nepředjel, dostal pokyn dát šanci Hamiltonovi a současně slib, že jej Hamilton pustí zpátky, pokud se jemu nepovede Ferrari předjet.

A to se také stalo. Ačkoli Hamilton dělal, co mohl, klikatý Hungaroring byl Ferrari trochu nápomocen a jeho vozy zůstaly na prvním a druhém místě. Hamilton vrátil Bottasovi stupně vítězů před cílovou čárou a sám na to málem doplatil, když jej dojel pátý Max Verstappen na rozdíl ani ne půl sekundy. Přesto to bylo velmi oceněné gesto podporující respekt obou jezdců Mercedesu. Tedy něco, co dle Hamiltonových vlastních slov s Rosbergem nebylo.

Formule 1 si nyní do konce prázdnin oddechne, než po přestávce přijde o posledním srpnovém víkendu na řadu GP Belgie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Budeme rádi za Vaše fanouškovské postřehy z nedělního závodu. Diskuzní fórum je tu pro vás!
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Co trápí ojetý Opel Ampera?

nejčtenější články

BMW M5 - jaké je jako ojetina?

S jakým dieselem koupit Mercedes W124?

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.