zpět
/ blog
8525

Digitální nomád a rodina

Rodina, práce, karavan a já. Aneb co se stane, když sbalíte rodinu a vyrazíte karavanem do světa?
19.10.2016, blog

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 4x
vaše hodnocení: -

Děti rostou rychle a já bych si rád užil jejich mládí stejně jako jim pomohl nasměrovat dospívání. Ne každý má tu možnost, a tak ji nechci jen tak zahodit. Chci trávit spoustu času se svou úžasnou ženou a tak nějak si užívat každého dne.

Mnoho lidí se obává, že s dětmi se těžko cestuje. Ale zlaté pravidlo praví: "Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod." Karavan je totiž na cestování s dětmi ideální. Všechno, co děti potřebují, si vozíte - hračky, vanička, sušák, plínky, lahvičky, termosky, nafukovací loď i odrážedlo. A hlavně uvaříte jídlo třeba v zatáčce, když to na děti přijde.Zpomalíte
Nejzásadnější věc, kterou člověka karavan donutí udělat, je zpomalení života a zesílení jeho intenzity. S maximální rychlostí 80 km/h a průměrnou lehce nad 50 km/h snadno přejdete z plánování v hodinách na denní rytmus. Když pak přijedete do cíle v plánovaný den, jste na místě včas. No a nebudu tvrdit, že se mi to nezalíbilo.


Některé obavy trvají
Kempy jsou přece jen místa s koncentrací lidí. Můžou být hlučné a jinak nekomfortní. Můžou být drahé či přeplněné. Ale to se dá, až děti budou starší, řešit kempováním na divoko. Které v Chorvatsku povolené není, ale Francie a Španělsko to dovolují.

Může také nastat problém neschopnosti soustředit se v novém prostředí na práci a nebo dokonce hrozí ponorková nemoc. Ale pokud už nyní pracujete občas z domu, není se čeho bát.

Taky v karavanu (až na výjimky ↓) není vana - můj nejoblíbenější relaxační nástroj. V kempech zpravidla používáte společné toalety a sprchy (pokud vás ovšem nebaví přinášení a vynášení tekutin z a do karavanu). Také tam nechci mít televizi, která je časožrout. A nakonec, stejně jako u pronájmu, peníze za kemp nejdou „do vašeho“.

Ale hlavně je potřeba mít na paměti, že děti půjdou do školky a žena nebude na mateřské věčně. Takže je teď vlastně jedinečná příležitost. Takové tříleté okno. - Ber, a nebo nech bejt.

Co nás tedy v karavanu čeká
opravdový nášup cestování
výhled na hory, moře, města, cesty...
chata kdekoliv a kdykoliv
hravé prostředí pro děti v kempech
kafčo Nespresso, tak jako doma
práce zábavněji


Už jen vyladit poslední detail
No a co se k takovému typu cestování hodí zejména, je masivní pasivní příjem. O něm, nebo třeba o nějaké konkrétní cestě do ciziny zase příště....autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
brin, 19.10.2016 14:35
Škoda, že se autor nerozepsal, protože jako překladatel přesně o něčem podobném uvažuji. Manželka je na mateřské, máme dvojčata a k tomu ideální auto na tahání karavanu.
KLR, 20.10.2016 08:12


mam pocit, ze tohle bude dlouhodobejsi blog, kde bude popisovat prave jednotlive body, zazitky atd...
figo, 25.10.2016 10:29
Tak do toho běžte, od léta máme obytné auto, 23 let starou paštiku a přesto to stojí za to, vřele doporučuji (3x děti 2 a 5 a 8 let) nemusíte se táhnout kvůli zážitkům přes půl evropy, nevím kam se lidi pořád ženou, tento víkend jsme byli 30 km od domu (Brdy) a neskutečná divočina, celý víkend mě stál pár litrů nafty a jídlo, které bysme doma vařili tak jako tak. Akorát varuji, že tento způsob trávení času... způsobuje závislost...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
související články
Jak vybrat karavan?, 24.01.2017
článek na zítřek

Co trápí ojetý Opel Ampera?

nejčtenější články

BMW M5 - jaké je jako ojetina?

S jakým dieselem koupit Mercedes W124?

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.