0
zpět
639

Zpřísnění předpisů zůstává stále nejisté

Poslanci by už příští týden mohli rozhodnout, jestli za přestupky na silnicích budou padat vyšší pokuty a udělovat se trestné body. Stejně jako při loňském prvním pokusu prosadit ve sněmovně klíčovou novelu zákona ji "zasypali" velkým množstvím pozměňovacích návrhů.
12.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Poslanci by už příští týden mohli rozhodnout, jestli za přestupky na silnicích budou padat vyšší pokuty a udělovat se trestné body. Stejně jako při loňském prvním pokusu prosadit ve sněmovně klíčovou novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích ji i nyní poslanci "zasypali" velkým množstvím pozměňovacích návrhů.

Sešlo se jich na tři stovky. Například Václav Votava (ČSSD) včera při druhém čtení navrhl povinné používání zimních pneumatik, Jaroslav Plachý z ODS chce zase zakázat kamiónům, aby na dálnici předjížděly jiná vozidla. Ve hře je i povinnost svítit po celý rok a v zimě "obout" zimní pneumatiky. Zpřísnění předpisů má podle ministra dopravy Milana Šimonovského vést k větší bezpečnosti na silnicích. Přijetí návrhu, podle kterého by například policie znovu získala pravomoc zadržet řidičský průkaz, ale zůstává nejisté. Proti je hlavně ODS.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 12.05.2005 12:27
jestli je to dobře nebo ne. Protože ten systém nemají tak dobře vychytaný. Ale některé věci by z toho měli uzákonit co nejdřív! Třeba už to zabavení řidičáku!
yeti, 12.05.2005 13:10
Hlavně pojišťovny by sse za povinné zimní pneumatiky měly postavit. Každý rok když začne zima, je to stejný. Plno bláznů s letňákama končí mimo silnice.
Riccardo, 12.05.2005 13:42
... a taky hodně bláznů se zimákama

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.