0
zpět
1129

Ženy za volantem?

Podle statistik příslušnice něžného pohlaví způsobují mnohem méně dopravních nehod, než ta silnější a „schopnější“ polovina lidstva! Jsou více opatrné a méně nervózní?
21.10.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Podle statistik příslušnice něžného pohlaví způsobují mnohem méně dopravních nehod, než ta silnější a „schopnější“ polovina lidstva! Jsou více opatrné a méně nervózní?

Není nic horšího, než se hned po ráno rozčílit. Ti, co cestují do práce nebo do školy autem stejně jako já, mají k tomu větší předpoklady než ostatní. Občas se mi stane, že se mi do cesty připlete řidič, o jehož svátečnosti nemůže být vzhledem ke stylu jízdy pochyb. Při míjení vozidla si neodpustím pohlédnout na řídící osobu a ujistit se, že má poznámka - No jóóó, ženská…!- je zcela místná. Tím ovšem degraduji sama sebe do skupiny těch méně schopných. Ach jo.
Jako by existovalo pravidlo, že žena = osoba nezpůsobilá k ovládání automobilu. Ptala jsem se svých kamarádů: „Proč si vy, muži, myslíte, že jsou ženy horší řidičky?“A víte, co mi většina odpověděla? Že si to nemyslí. To mě docela překvapilo, protože vím, že existuje takovýto obecný názor. Pravda ale je, že podle statistik právě příslušnice něžného pohlaví způsobují mnohem méně dopravních nehod, než ta silnější a „schopnější“ polovina lidstva! Jsou zkrátka a dobře trochu více opatrné (pravda – někdy až příliš) a trochu méně nervózní. Než aby riskovaly zdraví své a svých spolujezdců tím, že drze vtrhnou do křižovatky, raději pustí nějaké to autíčko do doby, než budou mít zcela volnou cestu. I když jsou někdy psychicky donuceny k bystřejší reakci klaksony několika desítek aut, které se po pár minutách čekání za ní nahromadily.
Připusťme si. Nezáleží na pohlaví, ale na praxi, kterou za volantem máme. Takže řeči typu …ženská za volant nepatří…, si pánové strčte za klobouk. Možná si také myslíte, že nepatříte do kuchyně a přitom je známo, že máte lépe vyvinuté chuťové buňky!

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Thales, 21.10.2005 17:34
Trochu bych Vás opravil, není důleřité kolik řídí žen a kolik mužů. Aby byla statistická data směrodatná, měl by se uvažovat počet nekod na kilometr odřízený mužem a kilometr odřízený ženou.
anonym, 21.10.2005 18:44
souhlas
al, 21.10.2005 20:31
nicméně opatrnost už dávno není u žen tak častá,naopak se setkávám s ženskými který jedou hrozně.což často přisuzuju tomu že nejsou třeba schopný předjet dlouho pomalejší auto a pak jim rupnou nervy a vyrazí proti všem.takže ani trpělivost nic moc.
Proto mi chlapi často manželce raději koupíme lepší a bezpečnější auto než máme sami protože prostě se škodkou nic nepředjedou a nedejbože nabourat.
PS manželka by se s mým favoritem už moc nerozuměla
Passat, 22.10.2005 12:36
Taky souhlas
Top Gun, 03.11.2005 08:48
Jezdím noho let, několik posledních roků jako profesionál, jako řidička sanity rychlé záchranné služby. Mám najeto k milionu km a mnohdy se na silnici setkávám s tak neschopnými řidiči - muži, že mi rozuim zůstává stát. A již vůbec nekometuji ty závodníky, kteří se snaží se sanitkou, která jede se zapnutým majákem, na silnici soutěžit a za žádnou cenu ji nepustí před sebe!.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Fiesta nebo Polo? Vybíráme zánovní ojetinu s litrový turbomotorem

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.