0
zpět
1498

Ženevský autosalón 2006 - již za týden

Začátkem března bude malé důležité město pod Mont Blankem středobodem českého motoristického fandy - bude zde poprvé prezentována konečná podoba Škody Roomster!
20.02.2006, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

O Ženevě se říká, že je nejmenším velkoměstem na světě. Její mezinárodní význam je ale obrovský - je hlavním městem diplomacie, sídlí zde instituce OSN, Červený kříž. Město je evropským finančním centrem, místem s bohatou minulostí. Začátkem března bude malé důležité město pod Mont Blankem středobodem českého motoristického fandy - bude zde poprvé prezentována konečná podoba Škody Roomster!

Vyrážíme do Ženevy

Ženevský autosalón má na rozdíl od ostatních automobilových evropských přehlídek - např. ve Frankfurtu či Paříži - hlavní výstavní plochu přehledně uspořádánu do dvou megahal. Jedna je navíc o něco výše, takže nabízí užitečný přehled o nižší výstavní polovině pěkně z nadhledu.
Dalším kladem ženevského každoročního MotorShow je, že výstaviště leží na okraji města v těsném sousedství s letištěm. To přímo vybízí k vyhledání leteckého spojení u některé z nízkonákladových leteckých společností a pořídit letenku "ráno tam, večer zpět". Pro ty, na které se už letenky ale nedostanou a zvolí cestu po vlastní ose, jsou připravena rozsáhlá parkoviště.
Jedním z bezstarostných způsobů návštěvy autosalónu je pořídit specializovaný zájezd. Ceny se pohybují kolem 2500 Kč - doprava včetně vstupenky - a program je uspořádán tak, aby účastníci měli k dispozici kompletní otevírací dobu jednoho dne. Během autosalónu je v Ženevě prakticky nemožné sehnat ubytování. A když, pak za ceny s "veletržní" přirážkou.

Škoda Roomster!
Suverénně nejžádanějším exponátem 76. MotorShow bude pro českého návštěvníka bezpochyby Škoda Roomster. Ostatně každá z mladoboleslavských premiér je v posledních 15 letech vedle sportu jednou z mála příležitostí, kdy jsou Češi rádi Čechy.
"Roomstery uvidí návštěvníci našeho stánku hned čtyři najednou, z toho jeden na otočné plošině," slibuje za škodovku Evžen Kraskopf. Připravené budou i drobné pozornosti - bonbóny v podobě nového vozu a u baru i ovocný koktejl Roomster. "Každý na našem ženevském stánku může navštívit i fotobox, kde si vybere pozadí a svou fotografii buď přímo hned na místě obdrží, nebo si ji jednoduše pošle elektronickou poštou domů," nabízí Kraskopf.
Poprvé se veřejnosti Roomster představil ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2003. Tehdy ještě jako designová studie. Příznivé ohlasy motoristických novinářů, odborníků i potenciálních zákazníků dovedly automobilku k rozhodnutí dovést vývoj vozu do sériové podoby.

TIP: Škoda odtajnila nový Roomster!

A ti druzí...

Kdo si ovšem nebude chtít užít pouze pýchy českého motoristického patriota, může potěšit své oko i pohledem na poslední verzi Alfa Romeo Spider. V 50. letech minulého století si vydobyl model Giulietta neotřesitelnou pozici v kategorii otevřených vozů. Na temperament a eleganci předchůdce navazuje dynamikou výkonných motorů a vydařeným designem i nový Spider vycházející z kupé Brera.

Premiéry přehledně na internetu
Na Ženevu si mnoho automobilek schovává své hlavní odhalovací ceremoniály, světové premiéry. Přehled těch nejdůležitějších lze nalézt na webové stránce autosalónu www.salon-auto.ch.
MotorShow ovšem nabízí i přebohatý doprovodný výstavní program, který bývá každoročně leskem nových automobilů dost zastíněn. Pro fajnšmekry je k dispozici celá plejáda tuningových detailů, současné špičky dílenské a opravárenské techniky, gumařina, auta s elektro- či alternativním pohonem, sportovní speciály, systémy elektronické ochrany nebo třeba i automyčky.
Koho auta unaví nebo vezme s sebou do Švýcarska manželku či přítelkyni, není třeba nutit drahou polovičku dvanáct hodin v kuse obdivovat auta. Pěkné chvíle slibuje procházka ženevským starým městem a prohlídka muzeí.

76. Motorshow Ženeva 2006
Datum konání: 2. - 12. března
Otevírací doba výstavy: od pondělí do pátku 10 - 20 h, víkend 9 - 19 h.
Vstupné: 14 CHF (děti 6 - 16let 8 CHF, ve skupině přes 20 lidí 9 CHF)

Vstupenky lze obdržet i na internetu (www.salon-auto.ch/en/pratiques/ticket.php), ale přijdou na ty samé peníze, takže lze ušetřit jen snad frontu. Lístky si po zaplacení totiž může každý vytisknout na své tiskárně doma ještě před odjezdem do Švýcarska.
V současné době je možno cestovat už do Švýcarska pouze na občanský průkaz (zelený se strojovou čtecí zónou) - platí pro osoby nad 18 let věku.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

C4 nebo Focus? Vybíráme kandidáta s tříválcovým turbem

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.