0
zpět

Zafira získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP

Nový Opel Zafira získal v nejnovějších testech Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení za ochranu dospělých cestujících.
19.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Nový OpelZafira získal v nejnovějších testech Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení za ochranu dospělých cestujících. Konstrukce skeletu karoserie Zafiry pokračuje v trendu uplatněném již dříve u Astry nové generace, která v testech získala rovněž plný počet pěti hvězdiček.

Výsledky ostatních hodnocených kriterií, tedy ochrana chodců a dětí, byla rovněž na velmi dobré úrovni. Ochrana dětí umístěných v zádržných systémech – doporučených dětských sedačkách, byla hodnocena čtyřmi a ochrana chodců dvěmi hvězdičkami. Ochrana chodců navíc splnila požadavky, které vstoupí v platnost až v říjnu tohoto roku.

Opel všechny prvky aktivní a pasivní bezpečnosti integroval do systému SAFETEC. Sem spadá pevnostně optimalizovaná konstrukce skeletu karoserie s vytvořenými deformačními zónami, které jsou umístěny kolem (z větší části samozřejmě před) bezpečnostní tuhou klecí pro cestující. Boční náraz je rozveden adekvátně dimenzovanými prvky do celé struktury karoserie.

SAFETEC dále zahrnuje například interaktivní podvozek IDS, stabilizační systém ESP, trakční systém PCplus, brzdový systém s ABS a modulovaným bržděním při průjezdu zatáčkou CBC a brzdový asistent.

Integrované prvky pasivní bezpečnosti obsahují čelní airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy vpředu chránící hrudníky a pánve cestujících na předních sedadlech při nárazech z boku a průběžné hlavové airbagy snižující výrazně riziko zranění hlav cestujících na předních i zadních (krajních) sedadlech.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.