Volkswagenu se v Číně nedaří

Automobilka Volkswagen , která si včasnou expanzí zajistila prvenství mezi výrobci vozů v Číně, tam nyní ztrácí podíl na trhu. Koncernu VW berou zákazníky v Číně obzvláště americká společnost General Motors a japonská Honda.
15.02.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Automobilka Volkswagen , která si včasnou expanzí zajistila prvenství mezi výrobci vozů v Číně, tam nyní ztrácí podíl na trhu. Koncernu VW berou zákazníky v Číně obzvláště americká společnost General Motors a japonská Honda.

V minulém roce prodal VW v této nejlidnatější zemi světa přes 655 tisíc aut, což je o 6,1 procenta méně než předloni. A podle prognóz šéfa skupiny VW Bernda Pischetsriedera se letos v Číně prodá jen asi 600 tisíc vozů. Podíl automobilky na rostoucím trhu, i když si tam Volkswagen stále udržuje první místo mezi výrobci, činí asi 25 procent.
Podle agentury Bloomberg berou koncernu VW zákazníky v Číně obzvláště americká společnost General Motors a japonská Honda . Ty přes jisté zpoždění za Volkswagenem mohutně investují do budování nových výrobních závodů a poskytují čínským automobilistům stále větší výběr. Prodej aut v loňském druhém pololetí v Číně mírně poklesl, protože banky mají vládním nařízením zakázáno poskytovat občanům i podnikům, až na nepatrné výjimky, úvěry na nákup nových aut . Záměrem vlády bylo utlumit i tímto způsobem růst ekonomiky, aby zabránila jejímu "přehřátí". Přesto celkový prodej aut meziročně stoupl o 15 procent.
Protože automobilky na snížení prodeje reagovaly různými slevami, přimělo to koncem minulého roku mnoho zájemců o nákup vozu k vyčkávací taktice. Podle agentury Bloomberg usoudili, že se dočkají dalších, výraznějších slev. Velcí světoví výrobci vozidel však přes tyto překážky nadále sázejí na rychlý růst odbytu. Například VW hodlá v Číně investovat kolem šesti miliard eur tak, aby mohl v příštích letech svou produkci aut zdvojnásobit.

autor:
článek na zítřek

Renault Grand Espace 3.0 - našich společných 50 000 kilometrů

nejčtenější články

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

Koupit VW Sharan II v benzínu?

Škoda Yeti 1,8 TSI 4x4 - zkušenosti po 135 000 kilometrech

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.