zpět

Volkswagen e-Golf jde do prodeje

Na český trh přichází druhý elektromobil wolfsburské značky. Jeho cena startuje na 899.900 Kč.
11.06.2014, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

E-Golf na první pohled jen stěží rozeznáte od standardního golfu sedmé generace. Odlišuje se pouze drobnostmi, jako jsou například diody LED pro denní svícení nebo modrá barva v logu VW a na dalších detailech.

Ten hlavní rozdíl je v pohonné jednotce, pod kapotou totiž pracuje elektromotor o výkonu 85 kW/115 k. E-Golf s ním zrychlí z 0 na 60 km/h za 4,2 sekundy a dokáže se rozjet až na 140 km/h. S plně nabitou sadou akumulátorů má mít při průměrné spotřebě energie 12,7 kWh/100 km akční rádius až 190 kilometrů. Dojezd má zvyšovat také rekuperace kinetické energie během setrvačné jízdy a brzdění.

Palubní počítač s barevným multifunkčním ukazatelem poskytuje řidiči provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru.

Při rychlonabíjení lze 80 % kapacity akumulátoru dosáhnout za půl hodiny, plné nabití akumulátorů standardní domácí nabíječkou zabere přibližně 13 hodin.

Čtyřdveřový e-Golf je nabízen za 899.900 Kč a jeho sériová výbava zahrnuje klimatizaci Climatronic, tempomat, palubní počítač Premium, navigační systém Discover Pro, mobilní informační služby CarNet a systém preventivní ochrany cestujících PreCrash. V ceně jsou i různé asistenční služby. Pokud se například zákazníkovi na cestě vybije akumulátor, Volkswagen zajistí odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici – bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz do velikosti golfu s konvenčním pohonem na benzín nebo naftu na 10 dní ročně.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.