0
zpět
613

Úřad schválil převzetí ABA

Prodeji asistenční služby Auto -klub Bohemia Assistance konkurenční firmě ÚAMK by nemělo nic bránit. Koupi již schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
05.05.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Prodeji asistenční služby Auto-klub Bohemia Assistance konkurenční firmě ÚAMK by nemělo nic bránit. Koupi již schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který ale určil, že obě firmy musí kvůli zachování soutěžního prostředí pět let udržet nynější podmínky a rozsah poskytovaných služeb.

"Podmínka zachování a rozvoje asistenčních služeb poskytovaných oběma firmami je plně v souladu s předloženým podnikatelským plánem ÚAMK," řekl mluvčí ÚAMK Pavel Kuchálik.
Obě firmy budou po spojení na trhu čelit sílící konkurenci asistenčních služeb, jako jsou International SOS, Global Assistance, AXA či Elvia. Firmy během vlekoucího se prodeje připravily ABA o několik významných klientů, mimo jiné o Českou pojišťovnu či AAA Auto .
ÚAMK zaplatila za šedesát devět procent ABA České konsolidační agentuře šedesát sedm miliónů korun.
O přímém prodeji ABA společnosti ÚAMK rozhodla vláda loni v polovině listopadu. ÚAMK složil v prosinci zálohu dvacet pět miliónů korun a předal podklady ke schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zbylých čtyřicet dva miliónů korun doplatila firma v pondělí.
Stát se pokoušel prodat akcie ABA již v únoru loňského roku, vláda ale tehdy návrh Ministerstva financí prodat firmu přímo ÚAMK neschválila.
Druhého pokusu o prodej se původně účastnilo třináct firem a do užšího výběru doporučil poradce tendru Commerzbank deset z nich.
Některé firmy však během následné hloubkové kontroly v ABA ztratily o koupi zájem. ÚAMK nakonec zvítězil poté, co se zavázal zvýšit původně nejnižší nabídku třicet tři miliónů na šedesát sedm miliónů korun.
Autoklub Bohemia Assistance je největší tuzemskou společností, která se zabývá poskytováním asistenčních služeb motoristům. Nabízí rovněž monitorink dopravní situace na tuzemských komunikacích.
Firma loni vykázala zisk dvacet šest miliónů korun oproti předloňské téměř čtyřicetimiliónové ztrátě.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Véčko v novém – svezli jsme se s inovovaným Mercedesem třídy V

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.